انتشار:  جمعه 2 فروردین 1398  ::  14:32   

علاوه بر پرتاب سنگ به سوی خودروی حامل استاندار نینوا؛

معترضان خشمگین از بازدید برهم صالح از محل حادثه موصل جلوگیری کردند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - معترضان خشمگین در موصل از بازدید رئیس جمهوری عراق از محل حادثه واژگونی کشتی در رود دجله جلوگیری کرده و به سوی خودروی استاندار نینوا نیز سنگ پرتاب کردند.

به گزارش کردپرس، خبرنگار خبرگزاری الاخباریه اعلام کرد که شماری از اهالی استان نینوا در شمال عراق امروز (جمعه) برای ابراز خشم خود از مرگ نزدیک به 100 نفر در نتیجه واژگونی کشتی حامل آنها در رود دجله و همچنین درخواست مجازات تمامی عاملان این حادثه مرگبار، در جزیره توریستی ام الربیعین در شهر موصل، مرکز این استان مرزی گرد هم آمدند.

خبرنگار الاخباریه در این باره گزارش داد که معترضان خشمگین در موصل ضمن انتقاد شدید از مسئولان، به کاروان خودروهای حامل برهم صالح، رئیس جمهوری عراق اجازه ندادند که وارد محل وقوع حادثه واژگونی کشتی شود.

یک منبع آگاه نیز در گفت و گو با شفق نیوز در این باره تاکید کرد که معترضان خشمگین در موصل در اعتراض به این حادثه، علاوه بر سر دادن شعارهایی علیه رئیس جمهوری عراق، با سنگ به کاروان خودروهای حامل نوفل العاکوب، استاندار نینوا نیز حمله کردند.

به گفته این منبع که نام وی فاش نشده، معترضان موصل که برخی از آنها از بستگان قربانیان حادثه واژگونی کشتی در رود دجله بودند، علاوه بر این که خودروی حامل استاندار نینوا را محاصره کرده و به سوی آن سنگ پرتاب کردند، علیه فساد مسئولان نیز شعار سر دادند.

در همین حال، بغداد الیوم نیز از یک منبع امنیتی نقل کرد که معترضان خشمگین در موصل، به سوی کاروان العاکوب در محل واژگونی کشتی سنگ پرتاب کردند و به دنبال آن نیز خودروی حامل وی هنگام ترک محل وقوع حادثه، شماری از معرتضان را زیر گرفت و باعث جراحت آنها شد.

این در حالی است که برهم صالح با لغو برنامه های نوروزی خود در شهر سلیمانیه، راهی شهر موصل شده بود تا حادثه واژگونی کشتی در رود دجله را از نزدیک پیگیری کند.

رئیس جمهوری عراق پیشتر نیز در پیامی، ضمن ابراز همدردی خود با بستگان قربانیان حادثه موصل و مردم این کشور، خواستار پیگیری این حادثه و معرفی مقصران و عاملان آن شده بود.

برچسب‌ها:
#عراق
#موصل
#برهم صالح
#استاندار نینوا
#واژگونی کشتی