انتشار:  جمعه 2 فروردین 1398  ::  18:39   

دستگیری 16 تن در ازمیر در جشن های نوروزی

سرویس ترکیه - نیروهای پلیس ترکیه در ازمیر در اقدامی 16 تن از شرکت کنندگان در مراسم جشن نوروزی 2019 را که توسط حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) برگزار شده بود دستگیر کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ینی یاشام، بر اساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای پلیس ترکیه در ازمیر در اقدامی 16 تن از شرکت کنندگان در مراسم جشن نوروزی 2019 را که توسط حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) برگزار شده بود دستگیر کردند.

نیروهای مبارزه با ترور پلیس ترکیه، نیروهای اطلاعاتی و نیروهای امنیتی که مراسم نوروز 2019 را در ازمیر زیر نظر داشتند در پی سر دادن شعارهایی به نفع PKK و عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK، در این مراسم طی عملیاتی اقدام به دستگیری 16 تن از این افراد کردند که در میان آنان اعضای حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) نیز حضور دارند.

همچنین بر اساس اطلاعات به دست آمده، دادستان جمهوری ترکیه در پی این جشن نوروزی در ازمیر در خصوص سرپیل کمالبای، نماینده ازمیر در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP)، فلکناز اوجه نماینده باتمان و گلستان قلیچ قوچ یغیت، نماینده موش به دلیل استفاده از کلمه "جناب آقای اوجالان" در سخنرانی های خود اقدام به تشکیل پرونده قضایی است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها