سرویس ترکیه
انتشار:  جمعه 2 فروردین 1398  ::  21:35   

مهمترین تحولات روز جمعه 2/1/1398 در ترکیه

  • دیاربکر؛ تقابل کردهای راست محافظه کار با کردهای چپ گرا در بزرگترین شهر کردنشین ترکیه

در آستانه انتخابات شهرداری های 2019، یک جناح بندی دوگانه در شهر دیاربکر به وجود آمده است که با نگاهی به آن یک بار دیگر رقابت کردهای راست گرا با کردهای چپ گرا را در دیاربکر شاهد خواهیم بود.

  • حکومت ترکیه پیش از هر انتخاباتی نفت و گاز کشف می کند

مسئله اکتشاف نفت و گاز طبیعی به یک روال همیشگی حاکمیت سیاسی حزب عدالت و توسعه (AKP) پیش از هر انتخاباتی تبدیل شده است و این حزب پیش از هر انتخاباتی ادعای کشف منابع انرژی گاز طبیعی و نفت را مطرح می کند.

  • هیئتی که برای اهدای جایزه دمیرتاش به ترکیه آمده بودند اجازه ورود به کشور را کسب نکردند

میشل لائورنت و سیلفی جان، هیئت فرانسوی که برای اهدای جایزه ادبی صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق زندانی حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) به ترکیه آمده بودند بعد از 40 ساعت بازداشت در فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول به کشور خود بازگردانده شدند.

  • دستگیری 16 تن در ازمیر در جشن های نوروزی

نیروهای پلیس ترکیه در ازمیر در اقدامی 16 تن از شرکت کنندگان در مراسم جشن نوروزی 2019 را که توسط حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) برگزار شده بود دستگیر کردند.

  • نظرسنجی گزیجی 10 روز مانده به انتخابات شهرداری های ترکیه: نماینده CHP در آنکارا و نماینده AKP در استانبول از رقبای خود پیشی گرفته اند

10 روز مانده به انتخابات 31 مارس 2019 میلادی شهرداری های ترکیه شرکت نظرسنجی گزیجی، بینالی ییلدیریم نامزد آک پارتی در استانبول و منصور یاواش نامزد CHP در آنکارا را پیروز انتخابات اعلام کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه