سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  جمعه 2 فروردین 1398  ::  23:22   

ابراز همدردی نیچروان و مسعود بارزانی با قربانیان حادثه موصل/ شماری از قربانیان کُرد هستند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نخست وزیر اقلیم کردستان و رهبر حزب دمکرات در پی وقوع حادثه واژگونی کشتی در موصل که مرگ 120 تن را به دنبال داشت، با قربانیان حادثه ابراز همدردی کرده و عضو شورای استانی نینوا نیز اعلام کرد که تعدادی از قربانیان این حادثه کُرد هستند.
 

به گزارش کردپرس، نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان و مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات، در پیام هایی جداگانه همدردی خود را با قربانیان حادثه ابراز کردند.

در این پیام ها تأکید شده که روند وقایع این حادثه از نزدیک پیگیری شده و اقدامات لازم برای کمک به قربانیان و بازماندگان انجام می شود.

از سوی دیگر شبکه تلویزیونی ان. آر. تی گزارش داد که آمار جان باختگان حادثه واژگونی کشتی در موصل به 120 تن افزایش یافته و گلاویژ علی عضو کُرد شورای استانی نینوا اعلام کرده که تعدادی از قربانیان و جان باختگان این حادثه کُرد هستند، اما شمار دقیق آنان مشخص نیست.

گلاویژ علی، همچنین گفت که شورای استانی در این خصوص قصد بازخواست از استاندار نینوا را دارد.

روز گذشته و در اولین روز سال 1398 خورشیدی و آغاز جشن های نوروزی، کشتی حامل 200 تن از افرادی که قصدبرگزاری جشن های نوروزی در منطقه تفریحی رود دجله را داشتند، واژگون شده و در پی این حادثه شماری از سرنشینان کشتی غرق شدند.

 وزارت کشور عراق پیشتر شمار جان باختگان این حادثه را 100 تن از جمله 19 کودک و 61 زن اعلام کرد.

علت این حادثه سوار شدن مسافرین بیش از ظرفیت کشتی اعلام شده و گفته می شود در حالی که کشتی مذکور ظرفیت حمل 50 مسافر را داشته است، 200 مسافر سوار آن شده و به علت سنگینی بیش از حد، کشتی واژگون شده است.

دولت عراق در پی این حادثه سه روز در این کشور عزای عمومی اعلام کرده و دولت اقلیم نیز در سه استان خود اعلام عزای عمومی کرد.