انتشار:  شنبه 3 فروردین 1398  ::  18:18   

امضای یادداشت تفاهم تجاری میان عراق و عربستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان - عراق و عربستان یک یادداشت تفاهم برای پشتیبانی از بازرگانان و تشویق تجارت متقابل میان دو کشور به امضا رساندند.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، اتاق بازرگانی بغداد بعد از ظهر امروز (شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در حضور قحطان الجنابی، سفیر عراق عربستان سعودی، هر یک از عبدالله صالح الجبوری، رئیس هیئت اعزامی اتاق به این کشور و عجلان العجلان، رئیس اتاق بازرگانی ریاض، به نمایندگی از دو کشور یک یادداشت تفاهم امضا کردند.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، یادداشت مذکور برای پشتیبانی از بازرگانان و تشویق تجارت متقابل میان عراق و عربستان، یک چارچوب راهبردی به شمار می آید که رابطه میان اتاق های بازرگانی بغداد و ریاض را ترسیم می کند و در راستای گسترش افق های همکاری میان دو کشور خواهد بود.

اتاق بازرگانی بغداد همچنین تاکید کرد که یادداشت تفاهم میان عراق و عربستان، توسعه و گسترش بخش های کسب و کار و تجارت، فعالیت اقتصادی میان دو کشور، هماهنگی قبلی برای برخورداری از دیدگاه و موضع مشترک در مجامع بین المللی و همچنین انجام تحقیقات و پژوهش های اقتصادی با هدف پر کردن شکاف های موجود در قوانین تجاری و اقتصادی و استانداردهای بین المللی را در بر می گیرد.

این یادداشت تفاهم همچنین از تلاش برای تشویق راه اندازی شرکت های مشترک میان بخش های خصوصی عراق و عربستان، پروژه های مختلف در دو کشور، مبادله اطلاعات در زمینه های اقتصادی و تجاری و ترغیب بغداد و ریاض برای تسهیل کار بازرگانان عراقی و سعودی در دریافت روادید کشور مقابل پشتیبانی می کند.

برچسب‌ها:
#عراق
#عربستان
#یادداشت تفاهم
#همکاری تجاری