انتشار:  شنبه 3 فروردین 1398  ::  19:33   

نماینده وزارت امور خارجه آمریکا در دیرالزور:

داعش شکست خورده است اما اقدامات برای نابودی کامل آن ادامه خواهد داشت

سرویس سوریه - ویلیام روئبوک، نماینده وزارت امور خارجه آمریکا که در مراسم اعلام پیروزی نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه علیه داعش سخنرانی می کرد در اظهاراتی عنوان کرد: داعش شکست خورده است ولی برای نابودی کامل آن اقدامات ادامه خواهد داشت.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، ویلیام روئبوک، نماینده وزارت امور خارجه آمریکا که در مراسم اعلام پیروزی نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه علیه داعش در منطقه نفتی عمر دیرالزور سخنرانی می کرد در اظهاراتی عنوان کرد: از اینجا به ملت سوریه اعلام می کنیم که داعش شکست خورده و مناطق تحت اشغال این گروه تروریستی آزاد شده است. آزادسازی مناطق در اشغال سوریه از داعش استراتژی بزرگ ائتلاف بین المللی و متفق ها آنان بوده است.

وی در ادامه اظهارات خود با تاکید بر این که از نقش آمریکا به همراه 59 کشور ائتلاف بین المللی علیه داعش در این روند احساس غرور می کنم افزود: اگر فداکاری متفق های سوری و مردم سوریه نبود، نمی توانستیم داعش را شکست دهیم. داعش شکست خورده است ولی برای نابودی کامل آن اقدامات ادامه خواهد داشت. ما از ابتدا در این روند شفاف رفتار کردیم. به اقدامات ائتلاف بین المللی برای نابودی کامل داعش کمک خواهیم کرد. رئیس جمهور ترامپ اعلام کرده است هر آنچه که در سوریه لازم است را انجام خواهیم داد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#داعش
#نیروهای دموکراتیک سوریه