انتشار:  شنبه 3 فروردین 1398  ::  19:59   

پیام وزیر دفاع ترکیه همزمان با اعلام شکست داعش:

وجود گروه های تروریستی در مرزهای جنوبی ترکیه را نمی پذیریم

سرویس ترکیه - همزمان با اعلام شکست داعش در سوریه از سوی آمریکا و ارتش دموکراتیک سوریه خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه با سفر به منطقه صفر مرزی سوریه – ترکیه با برررسی وضعیت امنیت مرزهای ترکیه در اظهاراتی عنوان کرد: وجود گروه های تروریستی در مرزهای جنوبیمان را به هیچ عنوان نمی پذیریم.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، همزمان با اعلام شکست داعش در سوریه از سوی آمریکا و ارتش دموکراتیک سوریه خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه با سفر به منطقه صفر مرزی سوریه – ترکیه با برررسی وضعیت امنیت مرزهای ترکیه در اظهاراتی عنوان کرد: حضور گروه های تروریستی در مرزهای جنوبی ما به هیچ عنوان مورد قبول نیست. حضور تروریست ها در مرزهایمان به هر شکلی که باشد به عنوان یک تهدید و خطر جدی برای کشور و ملت ترکیه است. بنابراین ما به هیچ عنوان در کشوری که 911 کیلومتر مرز مشترک با کشورمان دارد، وجود یک کریدور ترور را قبول نخواهیم کرد. در این خصوص هر آنچه را لازم بود انجام داده ایم و بعد از این نیز هر آنچه را که لازم است انجام خواهیم داد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: مطالبات خود در خصوص منبج و شرق فرات را به مخاطبان خود اعلام کرده ایم. از مخاطبان خود انتظار داریم تا به قول های داده شده در خصوص منبج عمل کنند. همچنین در خصوص شرق فرات نیز به هیچ عنوان اجازه حضور گروه های تروریستی را نداده و در آنجا به هیچ عنوان در مقابل عمل انجام شده قرار نخواهیم گرفت. این را بارها اعلام کرده ایم. موجودیت گروه های تروریستی در آنجا به پایان خواهد رسید. تمام اقدامات ما در اینجا معطوف به تأسیس یک منطقه حائل امنیتی در عمق 30 – 40 کیلومتری توسط نیروهای مسلح ترکیه است.

وزیر دفاع ترکیه با اشاره به مسئله ادلب نیز گفت: برای عملی کردن توافقنامه هایی که در روندهای مختلف حاصل شده است تماس هایمان با طرف های روسی ادامه دارد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#منبج