سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 4 فروردین 1398  ::  09:50   

تأکید نماینده اتحادیه اروپا بر شناسایی PKK به عنوان گروه تروریستی

سرویس ترکیه - کریستین برگر نماینده اتحادیه اروپا در ترکیه، در اظهاراتی عنوان کرد: ما به عنوان اتحادیه اروپا می دانیم که PKK را گروه تروریستی اعلام کرده ایم.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ملیت، کریستین برگر نماینده اتحادیه اروپا در ترکیه، در اظهاراتی با اشاره به سیاست های خارجی ترکیه عنوان کرد: بسیاری از سیاست های خارجی که ترکیه در پیش گرفته است در واقع به همکاری این کشور با اروپا دلالت می کند. ما از ابتدا تأکید می کنیم که راه حل سیاسی به جای راه حل نظامی در سوریه می تواند حل و فصل بحران سوریه را به همراه داشته باشد. ترکیه نیز با حمایت از روند سیاسی در سوریه و تلاش های زیاد در این راستا هم جهت با این تفکر حرکت می کند.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به این که برخی اوقات روابط ترکیه – اتحادیه اروپا در قطب های منفی حرکت می کند خاطرنشان کرد: بعد از اقدام به کودتا در ترکیه در برخی موارد که ناشی از انتظارات نیز بود اختلاف نظراتی به وجود آمده است. ما به عنوان اتحادیه اروپا هر زمان برای تقویت ساختارها و سازمان های دموکراتیک در ترکیه تلاش کردیم و به این راه نیز ادامه خواهیم داد. در خصوص مسائل امنیتی و حقوقی برخی اختلافات می تواند وجود داشته باشد. برخی اوقات نیز در خصوص حضور عوامل PKK در اروپا نیز اختلافاتی به وجود می آید. ما به عنوان اتحادیه اروپا می دانیم که PKK را گروه تروریستی اعلام کرده ایم. ولی علی رغم تمام اختلافاتی که میانمان وجود دارد روابط ترکیه – اتحادیه اروپا در چند سال اخیر تقویت شده و رو به رشد بوده است. ما برای افزایش وجوه مشترک میانمان تلاش می کنیم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک