انتشار:  دوشنبه 5 فروردین 1398  ::  09:19   

وزیر کشور ترکیه:

رئیس حزب سعادت دیدگاه ملی اربکان را به PKK فروخته است

سرویس ترکیه - سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی با انتقاد از سیاست های اپوزیسیون در انتخابات پیش رو عنوان کرد: رئیس حزب سعادت دیدگاه ملی اربکان را به PKK فروخته است.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به کشته شدن دو هزار و 300 نیروی PKK در دو سال اخیر توسط نیروهای امنیتی ترکیه طی عملیات های مختلف عنوان کرد: پیوستن به PKK در سال 2018 پایین ترین رقم را در 30 سال اخیر داشته است. امروز در باتمان، دیاربکر، شرناخ، حکاری و ... مادران می توانند در هر ساعت شبانه روز دست بچه های خود را گرفته و به خانه آشنایان خود بروند. دیگر چیزی به عنوان این که تروریست ها آمده و پول خواهند خواست یا فرزاندشان را خواهند ربود وجود ندارد. در شرق و جنوب شرق آناتولی آرامش 24 ساعته برقرار است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: PKK در انتخابات شهرداری های 2019 میلادی 325 تن از عاملان خود را تحت عنوان HDP وارد نامزدهای حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP)، حزب سعادت و حزب خوب کرده است. لیستی را که ارائه شده است خودشان تهیه نکرده اند، این لیست از قندیل آمده است. رئیس حزب سعادت ترکیه دیدگاه ملی اربکان را به PKK فروخته است.

سویلو خاطرنشان کرد: عمر اوجالان، خواهرزاده عبدالله اوجالان امروز در شانلی اورفا برای پیروزی نامزد حزب سعادت خانه به خانه می گردد و تبلیغ می کند. PKK تا امروز نتوانسته است به دو استان در شرق و جنوب شرقی ترکیه وارد شود؛ شانلی اورفا و آدی یامان. اکنون همراه با حزب سعادت سناریوی ورود به این دو استان را دنبال می کند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک