انتشار:  دوشنبه 5 فروردین 1398  ::  10:34   

تقویت حضور نظامی آمریکا در عراق و سوریه

سرویس جهان- پایگاه خبری دبکا فایل اسرائیل ادعا کرده است آمریکا مواضع نظامی خود را در شش نقطه از خاک عراق و سوریه و با هدفی خاص تقویت کرده است.

 

به گزارش کردپرس، پایگاه دبکا فایل که به گفته برخی وابسته به نظامیان رژیم اسرائیل است، در تحلیلی ادعا کرده است دولت آمریکا در ماه های اخیر موقعیت نظامی خود را در شش نقظه از خاک عراق و سوریه و در راستای هدفی خاص تقویت کرده است.

این وبگاه اسرائیلی به نقل از منابع نظامی و اطلاعاتی خود ادعا کرده است که آمریکا به شدت حضور خود را در غرب عراق و شرق سوریه تقویت کرده و قدرت نظامی خود را در شش پایگاه نظامی خود در این کشورها تقسیم کرده است.

دبکا گفته است درست است که رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا ادامه حضور 1000 نظامی این کشور را در سوریه رد کرده اما دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا ادامه حضور 400 تن از این نیروها را در سوریه تایید کرده و منابع نظامی آمریکا نیز خبر از ادامه حضور 1500 تن در سوریه داده اند.

بر اساس ادعای این سایت، آمریکا اقدام به انتقال نیرو و تجهیزات خود از سوریه به پایگاه هوایی k1 در کرکوک کرده است و با تقویت مواضع خود در این پایگاه از طریق اعزام نیرو و تجهیزات، قصد کنترل و مدیریت منطقه مرزی عراق- سوریه را از اقلیم کردستان دارد.

این سایت اسرائیلی همچنین ادعا کرده است تحلیل آن نشان می دهد آمریکا با تقویت دو پایگاه عین اسد و الرمادی نیز قادر خواهد بود شمال، مرکز و غرب عراق را در کنترل خود داشته باشد.

دبکا به سه پایگاه نظامی آمریکا در سوریه اشاره کرده و می نویسد: پایگاه تنف در 24 کیلومتری غرب تقاطع مهم  مرز سوریه- عراق و اردن قرار دارد و آمرکیا اخیرا با اعزام نیروهای دریایی و پیاده اقدام به تقویت موضع خود در این پایگاه کرده است.

این سایت دو پایگاه رقه و رمیلان در سوریه را که در منطقه تحت کنترل کردهای سوریه است به عنوان دو پایگاه دیگر آمریکا در سوریه معرفی می کند که واشنگتن در حال تقویت مواضع خود در این پایگاه هاست.

دبکا فایل ادعا کرده است تقویت مواضع نظامی آمریکا در شش نقطه از عراق و سوریه به مسئله به رسمیت شناختن کنترل رژیم اسرائیل بر بلندیهای جولان در سوریه از سوی دونالد ترامپ بی ارتباط نیست.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#آمریکا
#عراق
#کردها
#کرکوک