انتشار:  دوشنبه 5 فروردین 1398  ::  11:55   

دولت باغچلی:

منطقه ای به نام کردستان وجود ندارد و به وجود نخواهد آمد

سرویس ترکیه - دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه که در میتینگ مشترک ائتلاف جمهور در ینی کاپی استانبول سخنرانی می کرد در اظهاراتی عنوان کرد: همان گونه که منطقه ای به نام قسطنطنیه وجود ندارد، منطقه ای به نام کردستان هم وجود ندارد و هیچ وقت به وجود نخواهد آمد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه که در میتینگ مشترک ائتلاف جمهور در ینی کاپی استانبول سخنرانی می کرد در اشاره به رأی کردهای استانبول در انتخابات 31 مارس 2019 میلادی گفت: هیچ کس با استفاده از برادران باشرف کرد ما در پی طراحی توطئه و بازی جدید در کشور نباشد. بردران کرد ما این طرح های خائنانه را زیر و رو خواهند کرد. هیچ کس این حق را ندارد که برای سه میلیون رأی کردهای استانبول طرح و نقشه ای بکشد. هیچ کس تصور نکند که شهروندان کرد ما در ذلتی که به وجود آمده است مشارکت خواهند کرد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: استانبول نماینده ناموس ملت مسلمان ترکیه است. شرف هلال ما است. استانبول یک شهر معمولی نیست. استانبول برادر بیت المقدس و سرنوشت کرکوک است. استانبول حساسیت و مرکز حیثیت ائتلاف جمهور است.  همان گونه که منطقه ای به نام قسطنطنیه وجود ندارد، منطقه ای به نام کردستان هم وجود ندارد و هیچ وقت به وجود نخواهد آمد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها