انتشار:  دوشنبه 5 فروردین 1398  ::  12:56   

نشریه اینترنشنال بیزنس تایمز:

کردها بعد از نابودی داعش هم با تهدید روبه رو هستند

سرویس جهان- نشریه اینترنشال بیزنس تایمز نوشت: درست است که خلافت داعش از هم پاشیده است اما کردها همچنان با خطر و تهدید روبه رو می شوند.

 

به گزارش کردپرس، کردهای سوریه توانستند در روزهای اخیر آخرین پایگاه تحت کنترل این گروه تروریستی را در سوریه به تصرف خود در آورده و شهر باغوز را در شرق سوریه آزاد کنند. اکنون تقریبا هیچ منطقه ای در عراق و سوریه تحت کنترل کامل داعش قرار ندارد.

اما نشریه اینترنشنال بیزنس تایمز در گزارشی پیرامون پیروزی اخیر نیروهای کرد سوریه نوشت درست است که داعش به صورت یک گروه سازمان یافته از هم پاشید اما کردها همچنان با تهدیدهایی روبه رو هستند.

این نشریه نوشت: برای مثال کردهای سوریه بعد از پایان یافتن نبرد با داعش باید خود را آماده رویارویی با حمله احتمالی ترکیه در شمال سوریه کنند.

این نشریه تاکید کرده است که تهدید ترکیه علیه کردهای سوریه جدی است و جنگ دوم کردهای سوریه بعد از داعش با ترکیه خواهد بود.

اینترنشال بیزنس تایمز در این گزارش اشاره کرده که احتمالا روسیه در حمله ترکیه به کردها از آنکارا حمایت خواهد کرد.

به نوشته این نشریه، به احتمال زیاد، ترکیه در سال جاری با کردهای سوریه وارد جنگ خواهد شد و نیروهای کرد سوریه باید خود را برای مقابله با آن آماده کنند.

این در حالی است که که وزیر دفاع سوریه نیز هشدار داد کشورش تمام مناطق تحت کنترل کردهای سوریه را از طریق آشتی جویان و یا به زور از کردها پس خواهد گرفت.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#داعش