انتشار:  دوشنبه 5 فروردین 1398  ::  13:28   

وزیر دادگستری ترکیه:

منصور یاواش در انتخابات آنکارا پیروز شود، پایتخت ترکیه به دست HDP اداره خواهد شد

سرویس ترکیه - عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه در اظهاراتی با ارزیابی انتخابات 31 مارس 2019 شهرداری های ترکیه در سخنانی عنوان کرد: اگر در 1 آوریل 2019 منصور یاواش (نامزد حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) و ائتلاف ملت) انتخاب شود، شهرداری آنکارا توسط حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) اداره خواهد شد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه در اظهاراتی با ارزیابی انتخابات 31 مارس 2019 شهرداری های ترکیه در سخنانی عنوان کرد: اگر در 1 آوریل 2019 منصور یاواش (نامزد حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) و ائتلاف ملت) انتخاب شود، شهرداری آنکارا توسط حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) اداره خواهد شد. ملت ما نباید به این ائتلاف پنهانی و پشت پرده اجازه موفقیت بدهد.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: بخش عظیمی از مردمی که هنوز در خصوص این که به چه کسی رأی خواهند داد به یک نتیجه قطعی نرسیده اند به هیچ عنوان در پی ماجراجویی نبوده و تمامی آنان رأی خود را به تجربه و تداوم ثبات خواهند داد. آراء کردها در جیب هیچ کسی نیست. یشترین رأی کردها در ترکیه را حزب عدالت و توسعه (AKP) کسب می کند. در این انتخابات نیز این گونه خواهد بود. زیرا AKP حزبی است که ممنوعیت را از کشور برداشته است. در ترکیه ای که گوش دادن به آهنگ کردی و ضبط کاست های کردی ممنوع بود، اکنون دولت تلویزیونی دارد که برنامه های خود را به زبان کردی منتشر می کند. تمامی این ها با رهبری رئیس جمهور ترکیه صورت گرفته است. در ترکیه 82 میلیون شهروند برابر وجود دارد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#انتخابات