انتشار:  دوشنبه 5 فروردین 1398  ::  14:53   

وزارت دفاع عراق خبر داد؛

استقرار 3 تیپ و هنگ ارتش عراق در شمال شنگال

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزارت دفاع عراق از استقرار یک تیپ و دو هنگ دیگر از نیروهای ارتش این کشور در شهرستان ایزدی نشین شنگال خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، وزارت دفاع عراق امروز (سه شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که یک هنگ نیروهای ویژه، یک هنگ پیاده نظام مکانیزه و تیپ هفتاد و دوم لشکر پانزدهم پیاده نظام ارتش وارد بخش سنونی در شمال شهرستان ایزدی نشین شنگال (سنجار) در شمال استان مرزی نینوا در شمال غرب این کشور شدند.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، ورود نیروهای مذکور ارتش عراق به بخش سنونی در راستای اجرای فرمان سپهبد عثمان الغانمی، رئیس ستاد مشترک ارتش و سرلشکر جاسم محمد خلیفه، معاون فرمانده عملیات مشترک مبنی بر استقرار دوباره نیروها و تقویت حضور آنها در شهرستان شنگال بوده است.

در همین حال، سرلشکر خلیفه بر فرآیند استقرار نیروهای جدید در سنونی نظارت کرده و در دیدار با فرماندهان و نیروهای تیپ هفتاد و دوم لشکر لشکر پانزدهم پیاده نظام، هنگ ویژه و دیگر هنگ های مستقر در این بخش، آمادگی رزمی آنها را مورد ستایش قرار داده و آنها را به هوشیاری و احتیاط برای رویارویی با هر گونه خطر احتمالی تشویق کرد.

معاون فرمانده عملیات مشترک ارتش عراق در دیدار بزرگان، مدیران ادارات و مسئولان بخش سنونی نیز ضمن تاکید بر این که حضور نیروهای ارتش برای دفاع از آنها و محافظت از امنیت منطقه با همکاری پلیس محلی می باشد، از اهالی این بخش درخواست کرد که با نیروهای امنیتی از ارتش و پلیس همکاری کنند.

یادآور می شود که شهرستان شنگال در این اواخر شاهد درگیری مسلحانه میان نیروهای ارتش عراق و شبه نظامیان وابسته به حزب کارگران کردستان (PKK) بود که در جریان آن نیز، شماری از دو طرف کشته و زخمی شدند.

برچسب‌ها:
#عراق
#نینوا
#شنگال
#استقرار نیرو