انتشار:  دوشنبه 5 فروردین 1398  ::  17:15   

وقوع سیل در شهرهای عراق و اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- بارش های شدید دو روز اخیر، در شهرهای مختلف عراق و اقلیم کردستان، وقوع سیل و خسارت به ساختمان ها منازل، راه های ارتباطی و زیرساخت های توزیع برق را به دنبال داشته است.

به گزارش کردپرس، طی دو روز اخیر، شهرهای عراق و اقلیم کردستان شاهد بارش های شدید بوده و در پی این بارش ها در برخی شهرها  و مناطق سیل روی داده است.

سایت خبری اس. ان. ان. در این خصوص گزارش داد که راه های ارتباطی در مناطق کلار و دربندیخان واقع در استان سلیمانیه به دلیل سیل و تخریب جاده و پل  مسدود و ارتباط برخی روستاها قطع شده است.

همچنین رحمان خانی مدیریت سد آبی دربندیخان نیز هشدار داد که ظرفیت این سد پر شده و با ادامه بارش احتمال وقوع سیل در دهانه سرریز سد وجود دارد.

در استان های کلار، حلبچه و بخشی از سلیمانیه نیز تمامی مقاطع تحصیلی به دلیل شرایط نامساعد جوی و وقوع سیل تعطیل اعلام شد.

همچنین مدیریت بحران در اقلیم با اشاره به اینکه به دلیل سیل احتمال سقوط تیرهای برق وجود دارد؛ به شهروندان هشدار داد که از نزدیک شدن به تیرهای برق خودداری کنند.

شهرداری سلیمانیه با اطلاعیه ای اعلام کرد که سیل موجب خسارت به ساختمان ها و منازل شهروندان و نیز راه های ارتباطی این استان شده و تیم های امداد به حالت آماده باش درآمده و در حال رسیدگی به وضعیت هستند.

از سوی دیگر سایت خبری هاولاتی گزارش داد که سازمان بحران عراق از وقوع سیل در استان های اربیل، سلیمانیه، واسط بغداد، کرکوک، صلاح الدین و نینوا و آماده باش کامل نیروهای امدادی و ارتش در این استان ها خبر داده است.

شبکه تلویزیونی ان. آر. تی نیز گزارش داد که در شهر اربیل سیل برخی مناطق را در بر گرفته و 8 تیم امدادی در حال کنترل شرایط هستند و در سلیمانیه نیز راه ارتباطی میان کلار- سلیمانیه مسدود شده و همچنین در جنوب کرکوک نیز سیل موجب خسارت به روستاها و راه های ارتباطی شده است.