انتشار:  سه‌شنبه 6 فروردین 1398  ::  11:41   

دادگاه حقوق بشر اروپا خواستار شد:

حکومت ترکیه در خصوص لغو مصونیت قضایی نمایندگان پارلمان توضیح هد

سرویس ترکیه - در پی مراجعه فیلیز کرستیچی اوغلو، رئیس فراکسیون حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) به دادگاه حقوق بشر اروپا در خصوص لغو مصونیت قضایی نمایندگان پارلمان ترکیه از سوی حکومت این کشور؛ دادگاه از حکومت ترکیه درخواست کرد توضیحات و دفاعیات خود را در این خصوص ارائه کند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، در پی مراجعه فیلیز کرستیچی اوغلو، رئیس فراکسیون حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) به دادگاه حقوق بشر اروپا در خصوص لغو مصونیت قضایی نمایندگان پارلمان ترکیه از سوی حکومت این کشور، این دادگاه از حکومت ترکیه درخواست کرد توضیحات و دفاعیات خود را در این خصوص ارائه کند.

بنان مولو، از وکلای ترکیه با اشاره به این که این اولین بار است که دادگاه حقوق بشر اروپا خواستار ارائه توضیح در خصوص لغو مصونیت قضایی نمایندگان پارلمان ترکیه از حکومت ترکیه شده است، گفت: این دادگاه برای اولین بار تصمیم گرفته است به یکی از شکایت هایی که در این خصوص صورت می گیرد رسیدگی کند و از حکومت ترکیه خواستار ارائه دفاعیات خود در این خصوص شده است.

لازم به ذکر است، حکومت ترکیه مصونیت قضایی 55 تن از نمایندگان HDP را در پارلمان ترکیه لغو کرد که در روند بعد از آن با رسیدگی به 551 پرونده که علیه این 55 نماینده تشکیل شده بود اقدام به دستگیری و زندانی کردن برخی از نمایندگان پارلمان از جمله رؤسای مشترک HDP کرده بود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه