انتشار:  سه‌شنبه 6 فروردین 1398  ::  12:10   

مراد قاراییلان:

خبر عملیات مشترک ترکیه و ایران علیه PKK دروغ است

سرویس ترکیه - مراد قاراییلان، عضو شورای رهبری PKK و فرمانده کل یگان های مدافع خلق HPG در اظهاراتی با اشاره به اعلام عملیات مشترک ایران و ترکیه علیه PKK از سوی وزیر کشور ترکیه عنوان کرد: کاملاً آشکار است که اعلام این عملیات مشترک دروغ دولت ترکیه است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری فرات نیوز، مراد قاراییلان، عضو شورای رهبری PKK و فرمانده کل یگان های مدافع خلق HPG در اظهاراتی با اشاره به اعلام عملیات مشترک ایران و ترکیه علیه PKK از سوی وزیر کشور ترکیه عنوان کرد: در صورت انجام چنین عملیاتی علیه مواضع ما، نیروهایمان به ما اطلاع می دادند ولی تا کنون چنین خبری به دست ما نرسیده است. کاملاً آشکار است که اعلام این عملیات مشترک دروغ دولت ترکیه است.

وی در ادامه اظهارات خود با تأکید بر این که تصور نمی کند ایران با ترکیه متحد شده و علیه کردها دست به عملیات نظامی بزند، خاطرنشان کرد: مسئولین نظامی ایران نیز صحت چنین عملیاتی را رد کرده اند. آشکار است که دولت ترکیه در حال شایعه پراکنی است. ترکیه در آستانه برگزاری انتخابات مدام از نابود کردن PKK سخن می گوید.

قاراییلان در پایان سخنان خود با اشاره به مسئله اشغال عفرین توسط نیروهای ارتش ترکیه و ارتش آزاد سوریه گفت: تا زمانی که عفرین آزاد نشده است نمی توان از پیروزی کامل سخن گفت. مرحله دوم در این مقاومت آزادسازی عفرین خواهد بود. با آزادسازی عفرین تمام توطئه های گروه های تروریستی مانند داعش و النصره نیز از میان برداشته خواهد شد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک