انتشار:  سه‌شنبه 6 فروردین 1398  ::  12:24   

وزیر خارجه عراق:

برهم صالح در نشست سران اتحادیه عرب در تونس شرکت می‌کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزیر خارجه عراق تاکید کرد که رئیس جمهوری این کشور در نشست سران اتحادیه عرب در تونس شرکت می کند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری الاخباریه، محمدعلی حکیم، وزیر امور خارجه عراق پیش از ظهر امروز (سه شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که کشورش در سی امین نشست کشورهای عضو اتحادیه عرب در تونس با قدرت حضور می یابد.

در حالی که سی امین نشست کشورهای عضو اتحادیه عرب امروز کار خود را با جلسات مقدماتی با حضور مسئولان بلندپایه کشورها آغاز می کند، حکیم در بیانیه خود تاکید کرد که برهم صالح، رئیس جمهوری عراق به نمایندگی از کشورش در نشست سران اتحادیه در تونس شرکت می کند.

این در حالی است که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، سران کشورهای جهان عرب شنبه آینده وارد تونس می شوند جایی که قرار است نشست سران اتحادیه 31 مارس جاری (یک شنبه آینده) در پایتخت این کشور برگزار شود.

پیش از آن نیز، تونس میزبان جلسات مقدماتی نشست سران اتحادیه عرب می باشد جایی که جلسه شورای اقتصادی و اجتماعی عربی با حضور مسئولان بلندپایه امروز، جلسه نمایندگان دائم کشورهای عضو فردا (چهارشنبه)، جلسه شورای اقتصادی و اجتماعی در سطح وزیران روز پنج شنبه و جلسه وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه نیز روز جمعه برگزار خواهند شد.

برچسب‌ها:
#عراق
#برهم صالح
#اتحادیه عرب
#نشست سران
#تونس