انتشار:  سه‌شنبه 6 فروردین 1398  ::  12:54   

رسانه‌های عراق خبر دادند؛

بازگشت مقتدی صدر به نجف پس از سفر درمانی 3 ماهه به بیروت

سرویس عراق و اقلیم کردستان - منابع آگاه از بازگشت رهبر جریان صدر به عراق پس از سه ماه سکوت و سفر درمانی به پایتخت لبنان خبر می دهند.

به گزارش کردپرس، یک منبع آگاه پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در گفت و گو با السومریه نیوز اعلام کرد که مقتدی صدر، رهبر جریان صدر پس از یک سفر خارجی، به شهر نجف اشرف بازگشته بدون آن که جزئیات بیشتری در این باره ارائه دهد.

خبرنگار خبرگزاری المدار در نجف نیز در این باره تاکید کرد که صدر به سفر سه ماهه خود به خارج از عراق برای درمان پایان داده و امروز وارد محل سکونت خود در منطقه الحنانه این شهر شده است.

این در حالی است که خبرگزاری الوطن شامگاه دوشنبه از برخی منابع در نجف نقل کرده بود که رهبر جریان صدر پس از سه ماه به این شهر بازگشته با این حال یک منبع نزدیک به وی ساعتی بعد در گفت و گو با بغداد الیوم، این خبر را عاری از صحت دانسته و خاطر نشان ساخته که صدر هنوز بازنگشته و همچنان در خارج از کشور به سر می برد.

یادآور می شود که صدر در دوره رایزنی برای تشکیل دولت جدید عراق فعالیت زیادی در شبکه اجتماعی توییتر داشت و بیشتر روزها پیام های سیاسی منتشر می کرد با این حال بیش از سه ماه است که سکوت اختیار کرده و هیچ گونه پیام سیاسی و غیر سیاسی در حساب کاربری وی منتشر نشده جایی که گفته می شود طی این مدت برای درمان در شهر بیروت، پایتخت لبنان بوده است.