سرویس کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 6 فروردین 1398  ::  13:39   

جاده های کردستان در تسخیر «مه»

سرویس کردستان- رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: بیشتر جاده های استان هم اکنون دچار مه گرفتگی شده و دید افقی در آنها تا 150 متر کاهش یافته است.

به گزارش کرد پرس دانش زندی با بیان اینکه هم اکنون جاده های منتهی به شهرستان بیجار شامل بیجار به همدان، زنجان، تکاب و دیواندره، مسیر دهگلان - قروه - همدان، سنندج - دیواندره محدوده گردنه بهارستان، سقز - دیواندره، سقز - بانه دچار مه گرفتگی شدید شده است؛ به ایرنا گفت:  شدیدترین میزان مگه گرفتگی در این محور ها مربوط به محورهای منتهی به شهرستان بیجار بوده که دید افقی را تا عمق 150 متر کاهش داده است. هم اکنون این پدیده در حال حرکت به سمت مسیرهای منتهی به شهرستان دهگلان است.

رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان اضافه کرد: محور سقز - دیواندره در محدوده شهر زرینه نیز هم اکنون شاهد بارش برف و باران به صورت خفیف است.

زندی با اشاره به اینکه تا ظهر فردا چهارشنبه نیز بارش های سنگین در استان پیش بینی شده است افزود: روز گذشته در اثر بارش ها 2 فقره بهمن در محور سروآباد به اورامان و 21 فقره ریزش کوه در محورهای مواصلاتی استان رخ داده است.

وی همچنین از امداد رسانی راهداران استان به 420 خودروی گرفتار در برف طی شبانه روز گذشته خبر داد و افزود: در این مدت 60 نفر از مسافران در راه مانده اسکان داده شدند و یک هزار و 47 کیلومتر باند از جاده های استان برفروبی شده است.