سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 6 فروردین 1398  ::  14:03   

بودجه سال 98 شهرداری مهاباد با تاخیر مصوب شد

سرویس آذربایجان غربی- سخنگوی شورای اسلامی شهرمهاباد از تصویب بودجه 610 میلیارد ریالی سال ۹۸ شهرداری این شهر در پنجمین روز سال جدید خبر داد.

به گزارش کردپرس، ابراهیم کریمی در خصوص تدوین بودجه سال ۹۸ شهرداری مهاباد گفت: بودجه سال سال جاری بر اساس سرفصل های درآمدی 610 میلیارد ریال تعیین شده است، که از این میزان هزینه های اداری و خدمات شهری 366 میلیارد ریال و عمران شهری 244 مییارد ریال اختصاص یافته است.

وی افزود: بر این اساس 60 درصد از بودجه امسال شهرداری مهاباد صرف خدمات اداری و خدمات شهری و 40 درصد باقی مانده نیز صرف عمران شهری می گردد.

کریمی اظهار داشت: در بودجه عمران شهری ۱۴۵ میلیارد و 135 میلیون ریال فقط مربوط به پرداخت معوقات و بدهی های سنوات  قبل پیش بینی شده و 98 میلیارد و 865 میلیون ریال نیزجهت سرفصل های عمران درنظر گرفته شده است.

مسئول کمیته بودجه تاکید کرد:  تدوین و تنظیم بودجه پیشنهادی شهرداری بر مبنای ۴۵۰ میلیارد ریال پیش بینی و به شورای شهر ارجاع شده بود، اما با تدقین در عملکرد و بازبینی تحقق میانگین درآمدی ۵ سال گذشته و انجام کار کارشناسی در خصوص میزان درآمد و هزینه ، دستور بازنگری مجدد صادر شد.

وی ادامه داد: در نهایت برابر سرفصل های اعلامی بخشنامه، بودجه امسال بر اسال 610 میلیارد ریال مصوب و جهت ابلاغ و اجرا به شهرداری واصل شد.

 کریمی تصریح کرد: بودجه سال ۹۸ باتوجه به شرایط خاص شهرداری پیش بینی و انتظار می رود در سایه حمایت های مردم شریف مهاباد و تلاش شبانه روزی پرسنل تلاشگر و زحمتکش شهرداری و نظارت دقیق و مستمر شورای اسلامی شهر و مدیریت دقیق وجدی شهردار محترم، بودجه پیشنهادی محقق شود.

 وی در پایان گفت: انتظار داریم بودجه امسال شهرداری برابر سرفصل های اعلامی اجرا و خارج از بودجه ، اقدامی صورت نگیرد .

به گزارش کردپرس، مطابق قانون باید تا پانزدهم اسفند ماه بودجه نهایی شهرداری ها برای سال آینده مشخص شود اما شهرداری مهاباد امسال با تاخیری بیست روزه و با گذشت 5 روز از آغاز سال جدید بودجه امسال را مصوب کرد.

این در حالی بود که اواخر سال گذشته مسئول کمیته بودجه  شهرداری مهاباد دلیل عدم تدوین بودجه سال ۹۸ را اشکالات اساسی و عدم تطبیق آن با واقعیات و مشکلات موجود دانسته بود.

گفتنی است؛ از بودجه ۵۱ میلیاردی سال ۹۷ شهرداری مهاباد با احتساب کمک های دولتی حدود 36 میلیارد تومان آن محقق شده است.