سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 6 فروردین 1398  ::  21:38   

40 هزار گردشگر در پنج روز از مهاباد بازدید کردند

سرویس آذربایجان غربی- سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد از بازدید چهل هزار نفر گردشگر از امکان تاریخی و گردشگری این شهرستان در 5 روز نخست تعطیلات نوروزی خبر داد.

غلامرضا عبده در گفت و گو با خبرنگار کردپرس افزود: آمار بازدید گردشگران نوروزی از امکان تاریخی و گردشگری شهرستان مهاباد تا روز گذشته پنجم فروردین ماه، 40 هزار و 395نفر بوده است.

وی ادامه داد: از این تعداد تا عصر امروز 584 نفر از موزه مردم شناسی مهاباد دیدن کردند و تا کنون مجموع اقامت کنندگان در این شهرستان نیز 8 هزار و 482 نفر بوده است.

سرپرست میراث فرهنگی مهاباد گفت: در ایام نوروز یک دستگاه اتوبوس گردشگری نیز جهت راهنمایی مسافران و تورهای گردشگری در سطح شهر آغاز به کار کرده که امسال به دلیل بارش های شدید باران در دو روز اخیر از تعداد گردشگران کاسته شده است.

مدیر مجموعه غار آبی تاریخی سهولان مهاباد نیز گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی امسال تاکنون 6000گردشگر و مسافر از این اثر طبیعی بازدید کردند که از این تعداد بیش از 600 گردشگر خارجی بودند که بیشتر از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، سوئد، سوییس و کشورهای همجوار شامل ترکیه و عراق به مهاباد سفر کرده اند.