سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 8 فروردین 1398  ::  14:12   

رئیس مشترک مجلس دموکراتیک سوریه:

کمیته تدوین قانون اساسی سوریه موفق نخواهد شد

سرویس سوریه - ریاض درار، رئیس مشترک مجلس دموکراتیک سوریه (DSM) در اظهاراتی با اشاره به ضرورت حضور نمایندگان تمام طرف ها در کمیته تدوین قانون اساسی سوریه گفت: کمیته تدوین قانون اساسی سوریه موفق نخواهد شد.

به گزارش کردپرس، ریاض درار، رئیس مشترک مجلس دموکراتیک سوریه (DSM) در گفتگو با خبرگزاری کردستان 24 عنوان کرد:  هیئتی که برای تنظیم قانون اساسی جدید سوریه تشکیل می شود باید تمام طرف های سوری را نمایندگی کند. ولی برخی کشورهای خارجی در تعیین اعضای این کمیته مداخله می کنند.

وی با اشاره به این که کمیته تدوین قانون اساسی سوریه با توجه به ساختار کنونی موفق نخواهد بود خاطرنشان کرد: بیشتر طرف های سوری در این کمیته نماینده ای ندارند. دیدگاه ما در راستای حضور تمام طرف های سوری در این کمیته است. این کمیته با حضور نمایندگان گروه هایی که توسط برخی کشورها حمایت می شود تشکیل شده است.

درار تصریح کرد: از یک طرف دولت مرکزی سوریه قرار دارد، در طرف دیگر مخالفان دولت مرکزی و از طرف دیگر نیز تشکل های مدنی. ولی کمیته مستقل نیست. ما کمیته ای می خواهیم که برای تدوین قانون اساسی سوریه به شکل مستقل عمل کند. این کمیته با مداخله برخی کشورها به وجود آمده است و تنها هدف آن وقت تلف کردن است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#بشار اسد