انتشار:  چهارشنبه 21 فروردین 1398  ::  15:18   

عراق: مخالف تصمیم خصمانه ترامپ علیه سپاه پاسداران هستیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزارت خارجه عراق تاکید کرد که منطقه نیازمند تصمیم هایی در راستای تقویت ثبات در آن می باشد در حالی که اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه پاسداران در این راستا نیست.

به گزارش کردپرس به نقل از الفرات نیوز، احمد الصحاف، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق ظهر امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای، بر مخالفت این کشور با تصمیم خصمانه دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در لیست گروه های تروریستی تاکید کرد.

الصحاف در بیانیه خود در این باره آورده است: منطقه ما نیازمند تصمیم هایی است که در تقویت ثبات در آن سهیم باشند و تصمیم اخیر ایالات متحده در رابطه با سپاه پاسداران در این راستا نمی باشد.

سخنگوی وزارت خارجه عراق همچنین خاطر نشان ساخت: به موضع ثابت خود پایبند هستیم و اجازه نمی دهیم خاک عراق، پایگاه و یا گذرگاهی برای آسیب رساندن به هیچ کدام از کشورهای همسایه باشد.

این در حالی است که محمدعلی حکیم، وزیر خارجه عراق نیز شامگاه دوشنبه طی سخنانی در واکنش به اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه پاسداران گفته بود: عراق تحریم های یک جانبه علیه ایران را رد می کند؛ بگذارید بیانیه آمریکا در رابطه با قرار دادن سپاه پاسداران ایران در لیست تروریسم را مورد بررسی قرار دهیم تا موضع مناسب در این باره را اتخاذ کنیم.