سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  چهارشنبه 21 فروردین 1398  ::  21:03   

افزایش 6 درصدی تولید گاز طبیعی در اقلیم کردستان

سرویس جهان- شرکت داناگاز امارات اعلام کرد این شرکت به همراه شریک خود توانسته است در سه ماه اول 2019 نسبت به همین دوره در سال قبل، تولید گاز طبیعی را در اقلیم کردستان 6 درصد افزایش دهد.

 

به گزارش کردپرس، شرکت داناگاز و کنسرسیومی از شرکت های مختلف در حال حاضر به یکی از فعالترین شرکت های فعال در حوزه استخراج گاز طبیعی و میعانات گازی در اقلیم کردستان تبدیل شده است.

داناگاز مهم ترین شریک خارجی اقلیم کردستان قرارداد 20 ساله با اقلیم کردستان امضا کرده و قرار است به همراه کرسنت پترولیوم شریک آن در کنسرسیوم پرل 700 میلیون دلار در حوزه گاز طبیعی اقلیم کردستان سرمایه گذاری کنند.

به نوشته روزنامه نشنال امارات، داناگاز امروز در بیانیه ای که به بورس سهام ابوظی ارائه کرد از افزایش تولید روزانه گاز طبیعی به میزان 6 درصد در سه ماه اول سال جاری میلادی خبر داد.

پاتریک المان وارد، مدیر عامل داناگاز در این بیانیه گفته است امیدوار است که افزایش تولید تاثیر مثبتی در افزایش درآمدهای این شرکت داشته باشد. این مسئله با توجه به ضرر و زیان سال گذشته به سبب برخی مشکلات در تاسیسات این شرکت در مصر اهمیت دارد.

وی افزود: ما اکنون فروش گاز طبیعی را در اقلیم کردستان اجرایی کرده ایم و از افزایش قیمت نفت که از سه ماه اول سال جای آغاز شده سود خواهیم برد.

داناگاز به همراه کرسنت در دو میدان اصلی نفت و گاز اقلیم کردستان به نام های خورمور و چمچمال فعالیت می کنند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#نفت
#گاز طبیعی
#داناگاز