انتشار:  پنج‌شنبه 22 فروردین 1398  ::  12:28   

فیلسوف فرانسوی:

نمونه سیاست نامطلوب آمریکا نحوه برخورد با کُردها است

سرویس جهان- برنارد هانری لوی می گوید کردها با وجود این که به آمریکا در مبارزه با داعش کمک کردند اما واشنگتن از خواسته های آنها حمایت نکرد.

 

به گزارش کردپرس، برنارد هانری لوی، فیلسوف فرانسوی کتابی درباره وضعیت کنونی آمریکا درمقابل قدرت های دیگر جهانی به نام امپراتور و پنج پادشاهی منتشر کرده است. وی در این کتاب برای توصیف وضعیت کنونی سیاست خارجی این کشور از کردها مثال زده است.

هانری لوی کتاب را با داستان کُردها آغاز کرده و آن را نیز با همان موضوع پایان می دهد. وی با اشاره به همپیمانی آمریکا با کردها بویژه در عراق، سرانجام این همپیمانی را برای کردها خردکننده توصیف کرده است.

هانری لوی در این کتاب اشاره می کند که کردهای عراق به آمریکا و ائتلاف جهانی متحد این کشور در مبارزه با داعش پیوستند به این امید که واشنگتن از خواسته های کردها از جمله در مورد استقلال حمایت کند اما چنین چیزی اتفاق نیفتاد.

این فیلسوف فرانسوی در کتاب خود نوشت: « کردها تلاش زیادی کردند تا آمریکا و سیاستمداران اروپایی را با خود همراه کنند اما در جریان تلاش دولت عراق برای بازپس گیری مناطق مورد مناقشه از جمله کرکوک، آمریکا حتی یک کلمه در بیان حمایت از کردها بر زبان نیاورد.»

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#آمریکا
#کردها