سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 22 فروردین 1398  ::  13:02   

بازدید نمایندگان سازمان بهداشت جهانی از مناطق سیل زده ایلام

سرویس ایلام - یک تیم از سازمان بهداشت جهانی جهت بررسی وضعیت مردم سیل زده استان ایلام و راه‌های کمک به این بحران وارد ایلام شده و از مناطق آسیب دیده بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، در روز چهارشنبه ۲۱ فروردین‌ماه دفتر سازمان ملل در تهران در صفحه توئیتر خود خبر از بازدید میدانی سه تیم این سازمان از مناطق سیل‌زده ایران خبر داد. یکی از این تیم‌ها اکنون در ایلام است و با استاندار ایلام در جلسه مدیریت بحران شرکت کرده است.

کریستوفر هملمان، نماینده سازمان بهداشت جهانی که از مناطق سیل زده استان ایلام بازدیدی داشته است، عنوان کرد: از طرف وزارت امور خارجه و وزارت کشور درخواست شد که در بحران سیل تلاش خود را انجام دهیم.

هملمان از مشاهدات خود در همکاری مردم و مسئولان ایران برای مقابله با بحران سیل گفت و افزود:نماینده سازمان بهداشت جهانی گفت: تلاش‌های خود مردم خیلی خوب بود و دیدم که مردم خود به همدیگر کمک کرده و منتظر دریافت کمک از دیگران نیستند.

می‌خواهیم بفهمیم که مردم سیل زده در چه وضعی هستند

نماینده سازمان بهداشت جهانی هدف از بازدید میدانی خود و تیمش را بررسی راههای کمک به این بحران در ایران از سوی سازمان ملل بیان کرد و گفت: می‌خواهیم بفهمیم که مردم سیل زده در چه وضعی هستند و برای آن برنامه ریزی کنیم و این بسیار فرق می‌کند که تنها به آمار‌ها توجه کنیم لذا در تمام روز سعی کردیم مشکلاتی که وجود داشت را ثبت کنیم.

هملمان ادامه داد: سازمان بهداشت جهانی مدتهاست که با وزارت بهداشت کار می‌کند و سازمان‌های دیگر هم با وزارت خانه‌های مرتبط در حال همکاری هستند که برآورد کنند چه کمک‌هایی را ارائه دهند، سعی کردیم که گزارشی را به رئیس سازمان ملل در رابطه با تحلیل مشکلات ارائه دهیم.
وی اظهار داشت: جایگاه این دوستان کاملا شناخته شده است و ما به عنوان سازمان ملل هر کاری که از ما برآید در حد توان ارائه خواهیم داد که حقوق اولیه انسانی و بشری و نیاز‌های اولیه را تأمین کنیم.

 وی افزود: برای تأمین آموزش و نیاز‌های اولیه برای مردم ایران و در جلساتی که با وزارتخانه‌ها داریم که ببنیم چگونه می‌توانیم مشکلات را برطرف کنیم.

تلاش برای انعکاس بحران سیل ایران به سایر کشورها

نماینده سازمان بهداشت جهانی گفت: به عنوان نماینده این سازمان تمام تلاش را برای انعکاس بحران سیل ایران به سایر کشورها و جذب کمک از آنها می کنیم.

هملمان ضمن اشاره به سفر هفته گذشته خود به کشور آلمان یادآور شد: اخبار ساعت 7 و 8 آلمان که 80 درصد مردم آن را می بینند هیچ خبری در مورد سیل ایران در این اخبار نشنیدم.

وی افزود: می دانم که در کشورهای مختلف که حوادث محیطی اتفاق می افتد شرایط متفاوت است و در سازمان ما که بروکراسی پیچیده ای دارد، این موضوع زمان بسیاری می برد.

صدای مردم ما را به گوش جهانیان برسانید

استاندار ایلام نیز امروز صبح در جلسه ستاد بحران استان که با حضور کولیوند، رییس اورژانس ایران و نمایندگان سازمان بهداشت جهانی برگزار شد، گفت: حضور شما نمایندگان سازمان های بین المللی را قدر می نهیم و تشکر می کنیم.

قاسم سلیمانی دشتکی اظهار کرد: براثر تحریم ها دسترسی به دارو و امکانات امداد رسانی همچون دیگر کشورها نداریم و امیدوارم صدای مردم ما را به گوش جهانیان برسانید چرا که واقعا مردم ما مظلوم واقع شده اند.

وی افزود: ما برای کمک های اولیه از نظر تکنولوژی نیاز به کمک های خارجی داریم.

استاندار ایلام گفت: امیدوارم حضور شما عزیزان مرهمی باشد بر دردهای سیل زدگان سراسر کشور از جمله ایلام که همه ی استان دچار سیل شد و برخی نقاط خسارات بیشتری به بار آورد.