انتشار:  پنج‌شنبه 22 فروردین 1398  ::  13:56   

وزیر نیرو در محل سد سیمره گفت؛

پرداخت مبالغ اراضی تملک شده سد سیمره تا سه ماه آینده

سرویس ایلام - وزیر نیرو که برای بازدید از سد سیمره و بررسی حوزه آبگیر آن ظهر امروز پنجشنبه به ایلام آمده است، از پرداخت مبالغ اراضی تملک شده این سد تا سه ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، به نقل از مهر، رضا اردکانیان ظهر پنجشنبه در محل سد سیمره در شهرستان بدره عنوان کرد: بخش مهمی از سیلاب‌های اخیر در این سد کنترل شد و بر همین اساس وزارت نیرو به دنبال راهکارهای جدید برای افزایش آبگیری در سد سیمره است.

وی افزود: بحث تملک اراضی کشاورزی و مسکونی منازل روستایی قرار گرفته در مخزن سد یکی از این راهکارهای جدید است که وزارت نیرو بر آن نظر دارد.

وزیر نیرو با بیان این که سد سیمره یکی از افتخارت مهندسی کشور است و نقش مهمی در تأمین آب شرب، کشاورزی و سیلاب‌ها دارد، خاطرنشان کرد: محدوده آبگیری سد سیمره افزایش می یابد.

اردکانیان اضافه کرد: خوشبختانه این افزایش محدوده آبگیری با همکاری رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور و سازمان برنامه و بودجه محقق شده و ظرف سه ماه آینده، مبالغ اراضی تملک شده به حساب‌های مردم شامل روستاهایی از ایلام و لرستان می‌شود، پرداخت خواهد شد.

وی عنوان کرد: به دلیل اینکه خروجی سد سیمره وارد سد کرخه می‌شود، محدوده آبگیری این سد با توجه به ملاحظلات فنی برای کنترل سیلاب قطعاً بیشتر می‌شود.

اردکانیان گفت: افزایش محدوده آبگیری علاوه بر کنترل سیلاب‌ها، نقش مهمی در اقتصاد منطقه دارد و اولویت وزارت نیرو همه استفاده حداکثری سدها است.

به گزارش کردپرس، تعدادی از روستاهای ایلام مانند چم شیر که در بالادست سد سیمره قرار دارند با افزایش حوزه آبگیر سد زیر آب خواهند رفت.