انتشار:  جمعه 23 فروردین 1398  ::  12:20   

عضو شورای رهبری مجلس دموکراتیک سوریه:

تا زمانی که برخی مناطق سوریه تحت اشغال ترکیه است حل و فصل بحران سوریه امکان پذیر نیست

سرویس سوریه - حسن محمد علی، عضو شورای رهبری مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به بحران سوریه گفت: تا زمانی که برخی مناطق سوریه تحت اشغال ترکیه است حل و فصل بحران سوریه امکان پذیر نیست.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، حسن محمد علی، عضو شورای رهبری مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به این که این مجلس مردم شمال و شرق سوریه را نمایندگی می کند گفت: مجلس دموکراتیک سوریه برای بحران این کشور ارزیابی های شفاف و آشکاری ارائه کرده است. نقشه راه عمومی را که برای حل و فصل بحران سوریه تهیه کرده ایم به روسیه تحویل دادیم. حل و فصل بحران سوریه با گفتگو میان خود سوری ها امکان پذیر است ولی متأسفانه دولت مرکزی سوریه تا این لحظه در این خصوص جواب مثبت نداده است.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به حضور نظامی ترکیه در منطقه نیز تصریح کرد: تا زمانی که برخی مناطق سوریه تحت اشغال نیروهای ترکیه قرار داد حل و فصل بحران سوریه امکان پذیر نخواهد بود. قبل از آن که به دنبال راه حل نهایی بحران سوریه باشیم باید ترکیه از سرزمین های سوریه خارج شود. بعد از آن نیز تمام طرف های سوری به منظور تدوین قانون اساسی جدید سوریه و حل بحران سوریه باید متحد شده و در این راستا تلاش کنند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه