انتشار:  جمعه 23 فروردین 1398  ::  18:47   

نماینده کردهای سوریه در مذاکرات مسکو:

مذاکرات میان دمشق و کردهای سوریه پیشرفتی نداشته است

سرویس سوریه - بردان چیا کرد، مشاور ارشد فدارسیون شمال سوریه و نماینده کردهای سوریه در مذاکرات مسکو در اظهاراتی با اشاره به مذاکرات میان کردهای سوریه با دمشق عنوان کرد: روندی که توسط روسیه در خصوص آغاز مذاکرات به وجود آمده بود هنوز در جریان است ولی پیشرفتی نداشته است.  

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع نزدیک به کردهای سوریه، مذاکراتی که در پی خروج نیروهای آمریکایی از سوریه میان کردهای سوریه و دولت مرکزی این کشور آغاز شده بود تقریباً به طور کامل متوقف شده است. بر اساس ادعاهای مطرح شده از سوی منابع نزدیک به کردهای سوریه این مذاکرات بعد از آخرین دیدار میان هیئت های روسیه و ترکیه در مسکو متوقف شده است.

بردان چیا کرد، مشاور ارشد فدارسیون شمال سوریه و نماینده کردهای سوریه در مذاکرات مسکو طی اظهاراتی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مذاکرات میان هیئت های دولت مرکزی سوریه و کردهای سوریه عنوان کرد: روندی که توسط روسیه در خصوص آغاز مذاکرات به وجود آمده بود هنوز در جریان است ولی پیشرفتی نداشته است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: روسیه به جای این که برای رسیدن به توافق میان کردها و دمشق تلاش کند به منافع ترکیه اهمیت می دهد. روسیه بعد از بارها دیدار با هیئت های مختلف ترکیه دیگر نقش مؤثری در مذاکرات میان کردها و دمشق بازی نکرده است. راه های دیالوگ با دمشق نیز به همین دلیل مسدود شده است. روسیه در این خصوص یک مسئولیت تاریخی دارد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#نیروهای کرد سوریه
#کردها