انتشار:  شنبه 24 فروردین 1398  ::  13:01   

مسئول محور شمال در سازمان بدر:

70 درصد مناصب پلیس کرکوک، در اختیار احزاب کُرد است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس ائتلاف فتح در استان کرکوک ضمن درخواست از وزارت کشور عراق برای عدم توجه به اعتراض احزاب کُرد، تاکید کرد که آنها بیش از دو سوم مناصب پلیس این استان مورد مناقشه را در اختیار دارند.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، محمد مهدی البیاتی، مسئول محور شمال در سازمان بدر و رئیس ائتلاف فتح در استان کرکوک در شمال عراق شامگاه جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که یک هیئت از وزارت کشور دولت فدرال طی روزهای آینده به این استان نفت خیز و مورد مناقشه سفر می کند چرا که احزاب کُرد نزد برخی مسئولان این وزارتخانه نسبت به بی عدالتی در حق آنها در زمینه تصدی مناصب شکایت کرده اند.

البیاتی در بیانیه خود ضمن ابراز شگفتی از آن چه "گریه احزاب کُرد و ادعای به حاشیه رانده شدن آنها" خواند، افزود: این سخنان خنده دار است چرا که تا این لحظه آمار مربوط به تصدی مناصب از سوی افسران پلیس در کرکوک این چنین است که از مجموع 130 منصب، کردها متصدی 91 منصب (70 درصد) هستند در حالی که اعراب 21 منصب (16.15 درصد) و ترکمان نیز 18 منصب (13.85 درصد) در اختیار دارند.

مسئول محور شمال در سازمان بدر در این باره همچنین تصریح کرد: بر اساس اطلاعات در دست ما، هیئت وزارت کشور به دنبال آن است که مناصب دیگری نیز به کردها واگذار کند تا به عنوان مثال 100 یا 150 منصب در اختیار داشته باشند و این گونه راضی شوند؛ آیا چنین اقدامی، ظلم و ستم از سوی دولت عراق در حق اعراب و ترکمان نیست؟

در پایان بیانیه البیاتی نیز آمده است: آقایان عضو فراکسیون های عربی (اهل تسنن و اهل تشیع) چه کسی به شما اجازه داده به چنین بی عدالتی و ظلمی دست بزنید؟ ظلم و بی عدالتی در حق اعراب و ترکمان باید پایان یابد؛ بیم آن را دارم که نزد ملت به زودی و همچنین نزد خداوند به شدت محاسبه شوید.

برچسب‌ها:
#عراق
#کرکوک
#کردها
#اعراب
#ترکمان