سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 24 فروردین 1398  ::  20:01   

درخواست از مجلس عراق برای توقف حملات ترکیه به اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده اتحادیه میهنی (یکیتی) در مجلس عراق، از  ارائه یادداشتی از سوی نمایندگان کرد به مجلس، برای اقدام در مورد حملات ترکیه به اقلیم کردستان، خبر داد.

به گزارش کردپرس، آرزو محمد در گفتگو با سایت خبری روژ نیوز، ضمن اشاره به حملات هوایی و توپخانه ای ارتش ترکیه به مناطق مرزی اقلیم کردستان و خسارات و تلفات ناشی از این حملات، اعلام کرد که این حملات به صورت بی وقفه ادامه داشته و حتی مراکز آموزشی را نیز هدف قرار می دهد.

نماینده اتحادیه میهنی (یکیتی) در مجلس عراق، افزود که مجلس قوانینی برای الزام کشورهای همسایه به رعایت حاکمیت عراق و یکپارچگی این کشور و جلوگیری از نقض حریم زمینی و هوایی دارد؛ اما دولت ترکیه تحت عنوان عملیات علیه پ.ک.ک با نقض این قوانین، اقدام به حمله به مناطق اقلیم از طریق نقض مرزها می کند و فراکسیون های کردستانی مجلس نیز با ارائه گزارش این اقدامات و حملات ترکیه به مجلس خواستار اقدام فوری برای توقف این حملات شده اند.

همچنین خاطر نشان ساخت که خود وی یادداشتی ویژه را در این مورد به نهاد ریاست جمهوری عراق داده و بر ضرورت ممانعت از نقض مرزهای کشور و جلوگیری از حملات ترکیه تاکید کرده است.

آرزو محمد تاکید کرد که پ.ک.ک، فقط بهانه ای است که ترکیه آن را دستاویز حملات خود به اقلیم قرار داده؛ چرا که مدتی پیش منطقه قلعه دیزه نیز که هرگز نیروهای پ.ک.ک، در آن حضور نداشته اند، هدف حمله جنگنده های ترکیه قرار گرفته است.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#ترکیە
#پ.ک.ک
#بمباران
#مجلس عراق
#اتحادیە میهنی