سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 24 فروردین 1398  ::  22:08   

نیروهای عراقی 27 زن و کودک ایزدی آزادشده را تحویل گرفتند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سخنگوی رسانه امنیتی عراق تاکید کرد که شمار دیگری از زنان و کودکان ایزدی آزاد شده از دست داعش در سوریه، تحویل نیروهای کشورش داده شدند.
 

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، سرتیپ یحیی رسول، سخنگوی مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز (شنبه) طی سخنانی اعلام کرد که نیروهای لشکر 15 ارتش این کشور 27 شهروند کُرد ایزدی آزاد شده از دست تروریست های داعش شامل 14 زن و 13 کودک را تحویل گرفتند.

سرتیپ رسول ضمن اعلام این که یک کودک از اهالی شهرستان ترکمن و مسیحی نشین تلعفر در شمال استان نینوا در شمال غرب عراق نیز همراه زنان و کودک مذکور بوده، تاکید کرد که اداره پلیس بخش سنونی در شهرستان ایزدی نشین شنگال در شمال غرب این استان مرزی، این 28 زن و کودک را تحویل گرفتند تا در نهایت آنها را به بستگان خود تحویل دهند.

این در حالی است که پایگاه اینترنتی ایزدی 24 شمار زنان و کودکان تحویل داده شده به نیروهای عراقی را 24 زن و کودک ایزدی اعلام کرده و خاطر نشان ساخت که آنها طی دو روز آینده تحویل بستگان خود در شهرستان شنگال خواهند شد.

این پایگاه اینترنتی ضمن اعلام این که افراد مذکور از میان خانواده های تروریست های داعش در اردوگاه الهول در استان کردنشین حسکه در شمال شرق سوریه و خانواده های خارج شده از شهرک الباغوز در حومه استان مرزی دیر الزور در شرق این کشور پس از آزادسازی آن از سوی نیروهای کُرد - عرب موسوم به ارتش دمکراتیک سوریه پیدا شدند، تاکید کرد که کردهای ایزدی دیگری نیز در میان خانواده های عناصر داعش در اردوگاه الهول وجود دارند و تلاش برای شناسایی آنها ادامه خواهد یافت.