انتشار:  یک‌شنبه 25 فروردین 1398  ::  11:08   

رئیس مجلس نمایندگان عراق خبر داد؛

عدم ارائه درخواست پارلمانی برای اخراج نیروهای آمریکایی از عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس مجلس نمایندگان عراق تاکید کرد که تاکنون هیچ گونه درخواستی برای رای گیری بر سر اخراج نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا از این کشور دریافت نکرده است.
 

به گزارش کردپرس، محمد حلبوسی، رئیس مجلس نمایندگان عراق شامگاه شنبه در گفت و گو با شبکه تلویزیونی دجله در رابطه با دو هم پیمانی اصلی مجلس اظهار داشت: هم پیمانی های اصلاح و سازندگی تاکنون به سطح توافق در دیدگاه و پیشنهاد نرسیده اند.

حلبوسی درباره حضور نیروهای ائتلاف بین المللی ضد داعش در عراق نیز تصریح کرد: در رابطه با ماهیت فعالیت نیروهای خارجی و شمار و ماموریت های آنها اختلاف نظر وجود دارد با این حال چیزی که بیشتر گروه های سیاسی بر سر آن توافق کردند این است که جنگ علیه تروریسم هنوز به پایان نرسیده و هسته های خفته داعش همچنان وجود دارند.

رئیس مجلس نمایندگان عراق در این باره افزود: هیچ گونه اختلافی در هم پیمانی سازندگی در رابطه با لزوم باقی ماندن نیروهای ائتلاف بین المللی برای آموزش نظامی و پشتیبانی اطلاعاتی و لجستیک وجود ندارد و ما در این زمینه به آنها نیاز داریم؛ این مسئله هیچ گونه مشکلی برای من در داخل هم پیمانی سازندگی ایجاد نمی کند و از این که چنین چیزی بگویم نیز دچار شرمساری نمی شوم.

حلبوسی همچنین اعلام کرد: چندین درخواست از نمایندگان از جمله پرسشی از عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق در رابطه با ادامه حضور نیروهای خارجی و پرسش دیگری در مورد فایده ادامه حضور آنها در کشور دریافت کردم با این حال تاکنون هیچ گونه درخواست پارلمانی برای انجام رای گیری نمایندگان بر سر اخراج نیروهای آمریکایی تحویل من داده نشده است.

رئیس مجلس نمایندگان عراق در ادامه نیز تاکید کرد: دیدگاه های نمایندگانی که درخواست ارائه دادند، قابل احترام و تقدیر است با این حال ما نیازمند دیدگاه فرمانده کل نیروهای مسلح (عبدالمهدی) هستیم و اوست که نیازهای دقیق را برآورد می کند؛ گروه های سیاسی، رئیس جمهوری و نخست وزیر همچنان بر این باور هستند که عراق نیازمند نیروهای ائتلاف بین المللی است.

حلبوسی در مورد ایران نیز اظهار داشت: ایران در رابطه با پشتیبانی از عراق در برابر گروه تروریستی داعش، کمک کرد با این حال چگونه می تواند در خشکاندن منابع مالی و فکری تروریسم به ما کمک کند؟

برچسب‌ها:
#اخراج آمریکا
#حلبوسی
#مجلس عراق
#نیروی نظامی