سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 25 فروردین 1398  ::  12:04   

از برگزیدگان مرحله استانی هشتمین جایزه ادبی یوسف در ایلام تجلیل شد

سرویس ایلام - طی آیینی در حوزه هنری ایلام از برگزیدگان مرحله استانی هشتمین جایزه ادبی یوسف و هنرمندان فعال در حوزه دفاع مقدس تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سرهنگ محمدرضا شرف بیانی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام در سخنان کوتاهی ضمن گرامیداشت یاد و نام شهید آوینی و هفته هنر انقلاب اسلامی، از تشریک مساعی نهادهای فرهنگی استان ایلام در حوزه دفاع مقدس تقدیر کرد.

او گفت: بنیاد حفظ آثار آمادگی دارد تا هر چه از امکانات و منابع در اختیار دارد برای تولید محتوای فاخر در حوزه دفاع مقدس هزینه کرده و هنرمندان ایلامی را یاری کند تا همچون گذشته دین خود را به فرهنگ شهادت و ایثار در استان ادا کنند.

شرف بیانی خاطر نشان کرد: در 2 سال گذشته توانسته ایم 71 عنوان کتاب دفاع مقدس منتشر کنیم و در سال 97 با همکاری صدا و سیمای مرکز ایلام هشت کتاب صوتی تولید و در اختیار علاقمندان قرار دهیم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام در خصوص جایزه ادبی یوسف توضیح داد: با رویکرد نوین این جایزه ادبی معتبر سال گذشته شاهد برگزاری مرحله استانی این مسابقات بودیم که به دبیرخانه این جایزه ادبی در ایلام 48 اثر واصل شد.

وی افزود: از این آثار تعداد 31 اثر در بخش اصلی جشنواره (دفاع مقدس) و 17 اثر در بخش ویژه (مقاومت 45 روزه خرمشهر) شرکت کرده بودند که از میان آن‌ها استعدادهای خوبی کشف شد.

به گزارش کردپرس، بیانیه هیئت داوران هشتمین دوره جایزه ادبی یوسف در ایلام توسط یاسر بابایی، نویسنده و داور ایلامی قرائت شد و طی آن خانم افرا سرنایه حائز رتبه سوم و هشت نفر نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.

برچسب‌ها:
#ایران
#ایلام
#جایزه ادبی یوسف
#شرف بیانی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار ایلام
#حوزه هنری ایلام