سرویس آذربايجان غربي
انتشار:  یک‌شنبه 25 فروردین 1398  ::  12:14   

جسد 6 تن در مرز ایران و ترکیه کشف شد

سرویس آذربایجان غربی- روز جمعه جسد یخ زده شش مرد که هویت آنها مشخص نیست، در مرز ایران و ترکیه توسط نیروهای امنیتی ترکیه کشف شد.

به گزارش کردپرس، به نقل از سایت رسمی سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه، محمد امین بیلمز، استاندار وان گفت: روز جمعه 12 آوریل حدود ساعت 14، جسد دو نفر در فاصله دو کیلومتری مرزبانی "گول ‌لوک" در مرز با ایران کشف شد و با آغاز عملیات جستجو و نجات، جسد یخ زده چهار مرد دیگر نیز به فاصله صد متری از یکدیگر پیدا شد.

بیلمز با بیان اینکه اجساد کشف شده بین 20 تا 25 سال سن داشته‌اند، افزود: به نظر می‌رسد اجساد پیش از این زیر برف بوده‌اند. نیروهای امنیتی به عملیات جستجو و امداد در منطقه ادامه می‌دهند.

وی ادامه داد: اجساد کشف شده به پزشکی قانونی استان وان منتقل شده‌اند.

استانداری استان وان ترکیه نیز در گفت و گو با تلویزیون "ان.تی.وی" این کشور، اعلام کرد: در مرز ایران و ترکیه و در منطقه باشکالا، پس از آب شدن برف‌های زمستانی، اجساد شش مرد کشف شده که ملیت آنها مشخص نیست.

وی افزود: این افراد بین 20 تا 25 سال سن دارند و به دنبال آن بوده‌اند که به شکل غیرقانونی از منطقه‌ کوهستانی باشکالا وارد ترکیه شوند، اما دچار سرما و طوفان شده و جان خود را از دست داده‌اند.