سرویس آذربايجان غربي
انتشار:  یک‌شنبه 25 فروردین 1398  ::  13:09   

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی:

احتمال جلوگیری از صدور مجوز صادران سیب جهت کنترل قیمت

سرویس آذربایجان غربی- مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: به سبب تامین نیاز داخلی و جلوگیری از افزایش قیمت سیب در کشور احتمال صادر نشدن مجوز صادرات این محصول وجود دارد.

به گزارش کردپرس، عزیز امانی با اشاره به اینکه هم‌اکنون در حدود ۱۰۰ هزار تن سیب درختی در سردخانه‌های استان موجود است، گفت: در صورت عدم صدور مجوز صادرات، این میزان به لحاظ نیاز مصرف داخلی کشور و عدم وجود سیب در بازار می‌تواند به مصرف داخل کشور برسد.

وی ادامه داد: با توجه به درخواست صادر‌کنندگان و باغداران استان، مکاتباتی از طریق سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی برای لغو ممنوعیت صادرات سیب استان انجام گرفته است.

امانی تصریح کرد: در صورت صدور مجوز صادرات این موضوع به صادرکنندگان و باغداران استان اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان تاکید کرد:  کشاورزان و صادرکنندگان باید این موضوع را در نظر گیرند که به سبب تامین نیاز داخلی و جلوگیری از افزایش قیمت سیب در کشور احتمال صادر نشدن مجوز صادرات وجود دارد و نباید بر این اساس محصول خود را به فروش نرسانند.

به گزارش کردپرس، زمانی که ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال تا پس از عید از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شد، مسئولان مربوطه در آذربایجان غربی از دریافت نکردن ابلاغیه کتبی این موضوع خبردادند و گفتند؛ تا دریافت رسمی و کتبی خبر ممنوعیت صادرات سیب، این روند ادامه دارد.

این موضوع در روزهای پایانی سال گذشته سبب گرانی سیب در استان قطب تولید کننده سیب شده بود، اکنون با گذشت 25روز از سال جدید صادرکنندگان و باغداران مجددا خواستار کسب مجوز صدور این محصول شده اند که در حال حاضر با ممنوعیت صادراتی رو به رو است.