انتشار:  یک‌شنبه 25 فروردین 1398  ::  16:36   

دومین جشنواره ملی گردشگری در آذربایجان غربی برگزار می شود

سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از برگزاری دومین جشنواره ملی گردشگری در این استان خبر داد.

 جلیل جباری در این خصوص به خبرنگار کردپرس گفت: در جریان بازدید استاندار محترم آذربایجان غربی از دوازدهمین جشنواره بین المللی گردشگری که در بهمن ماه سال 97 در تهران برگزار شد، ایشان بر اجرای دومین جشنواره ملی گردشگری در استان آذربایجان غربی تاکید کردند .

وی تصریح کرد: تجربه موفق سال گذشته و استقبال بی نظیر گردشگران و مسافران از برنامه های اولین جشنواره ملی گردشگری ما را در اجرای این جشنواره در سال جاری مصمم کردد .

جباری ادامه داد: در جریان ملاقاتی که با معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم داشتم ایشان نیز بر اجرای این جشنواره در استان تاکید کرده و حمایتهای لازم را از برگزاری آن اعلام نمودند .

وی افزود: دکتر مونسان در این دیدار علاوه بر توصیه های ضروری مبنی بر اجرای این جشنواره ، دعوت از کشورهای همجوار استان آذربایجان غربی برای حضور در این جشنواره را بسیار مغتنم شمردند.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با اشاره به نقش برگزاری این جشنواره در جذب حداکثر گردشگر به استان گفت: پیرو تاکید ریاست سازمان بر توسعه و تقویت گردشگری غرب و شمال غرب کشور مطمئناً برگزاری این جشنواره در جذب مسافران و گردشگران داخلی و خارجی به کشور و استان آذربایجان غربی نقش موثر خواهد داشت .

جباری تصریح کرد: سال گذشته براساس تعاملات خوبی که با دستگاههای اجرایی و همکار داشتیم توانستیم استان آذربایجان غربی و ظرفیتهای گردشگری ، فرهنگ و آداب و رسوم و حتی غذاهای  آن را به مسافران و گردشگران معرفی نماییم.