سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 25 فروردین 1398  ::  17:00   

در تذکر شفاهی نماینده ایلام عنوان شد؛

خسارت سیل 95 به کشاورزان دهلرانی هنوز پرداخت نشده است

سرویس ایلام - نماینده مردم استان ایلام در مجلس در جلسه علنی امروز مجلس، تذکر داد: هنوز خسارت سیل 95 به کشاورزان دهلرانی پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، به نقل از خانه ملت، شادمهر کاظم زاده عنوان کرد: جهاد کشاورزی در پرداخت خسارات آسیب وارده به کشاورزان دهلران در سیل فروردین ۹۵ به قول‌های خود عمل نکرده است. خسارات وارده به این عزیزان باید پرداخت شود.

وی در تذکر شفاهی خود افزود: ۳۵۰ ایستگاه پمپاژ کشاورزی به همراه زمین‌های کشاورزی و ساختمان مسکونی در پایین دست سد سیمره در شهرستان دره شهر از بین رفته‌اند. وزارت نیرو و جهاد کشاورزی باید در جبران خسارت به مردم آسیب دیده اقدام کند.

نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: سد سیمره بایستی در تراز کامل آبگیری شود تا از ورود میلیاردها متر مکعب آب به پایین دست و سد کرخه جلوگیری شود.

کاظم زاده خواستار شد: نبود پزشک قانونی در شهر آبدانان و بدره باعث شده است که مصیبت مردم این منطقه هنگام فوت عزیزان‌شان دو چندان شود. از مسئولان می‌خواهم در اسرع وقت این موضوع را حل و فصل کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: جهاد کشاورزی در پرداخت آسیب وارده در سیل فروردین ۹۵ به کشاورزان دهلران هنوز به قول‌های خود عمل نکرده است. خسارات وارده به این عزیزان باید پرداخت شود.