سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 25 فروردین 1398  ::  20:37   

عضو شورای اجرایی مجلس دموکراتیک سوریه:

ترکیه از خرید S-400 منصرف شود دولت مرکزی سوریه با حمایت روسیه به ادلب حمله می کند

سرویس سوریه - محمد درویش، عضو شورای اجرایی مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به مسئله خرید سامانه دفاع موشکی روسی S-400 توسط ترکیه عنوان کرد: آنکارا اگر از خرید این سامانه دفاع موشکی منصرف شود، دولت مرکزی سوریه به همراه متحدان خود و با حمایت روسیه به ادلب حمله خواهد کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، محمد درویش، عضو شورای اجرایی مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به مسئله خرید سامانه دفاع موشکی روسی S-400 توسط ترکیه عنوان کرد: آنکارا اگر از خرید این سامانه دفاع موشکی منصرف شود، دولت مرکزی سوریه به همراه متحدان خود و با حمایت روسیه به ادلب حمله خواهد کرد. تمام گروه های تحت حمایت ترکیه در اطراف ادلب جمع شده اند. در آنجا یک جنگ بسیار بزرگ رخ خواهد داد. ما می دانیم که ترکیه به هیئت تحریر الشام یعنی همان جبهه النصره سلاح های مدرن تحویل داده است.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به جنگ احتمالی در ادلب گفت: جنگ در ادلب بسیار بزرگ خواهد بود و هم برای مردم ادلب و هم برای سوریه یک بحران جدید به وجود خواهد آمد. زیرا گروهک ها در ادلب در میان شهروندان عادی پنهان شده اند. در صورت جنگ احتمالی در ادلب شهروندان به عنوان سپر انسانی مورد استفاده قرار گرفته و قتل عام خواهند شد.

درویش در پایان سخنان خود تصریح کرد: ترکیه در خصوص مسئولیت کاهش درگیری در مناطقی از سوریه که در چارچوب مذاکرات آستانه بر عهده گرفته است، بسیار کند عمل می کند و روسیه از این وضعیت بسیار ناراحت است، به خصوص به این خاطر که به ترکیه مهلت کافی برای عمل کردن به مسئولیت های خود در راستای توافقات صورت گرفته را داده است. این وضعیت توافق S-400 میان ترکیه و روسیه و همچنین روابط دوجانبه دو کشور را تحت تأثیر قرار می دهد. آمریکا نیز برای عدم موفقیت توافقنامه S-400 میان دو کشور تلاش می کند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه