انتشار:  یک‌شنبه 25 فروردین 1398  ::  20:41   

بشار اسد: عراق و سوریه باید در برابر تجزیه طلبی بایستند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری سوریه و مشاور امنیت ملی عراق بر لزوم تقویت همکاری میان دو کشور در زمینه های مختلف به ویژه در مبارزه با تروریسم تاکید کردند و بشار اسد تصریح کرد طرفین در راستای محافظت از حاکمیت و تصمیم گیری‌ مستقل خود در برابر طرح های دشمنان خارجی برای ایجاد تجزیه طلبی و هرج و مرج، به تمامی اقدامات لازم ادامه دهند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (SANA)، بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور امروز (یک شنبه) در شهر دمشق از فالح فیاض، رئیس سازمان حشد الشعبی و مشاور امنیت ملی عراق استقبال کرد جایی که دو طرف به بررسی روابط میان دو کشور پرداخته و لزوم گسترش آن در زمینه های مختلف در راستای منافع دو ملت را مورد تاکید قرار دادند.
در این دیدار با حضور صطام الدندح، سفیر سوریه در عراق، اسد و فیاض ضمن تاکید بر اهمیت تقویت همکاری مشترک میان دو کشور برای رویارویی با تروریسم، تحولات سیاسی و امنیتی کنونی منطقه را نیز بررسی کردند.
در همین حال، اسد تاکید کرد که تقویت روابط میان سوریه و عراق به نفع ملت های برادر دو کشور و در راستای تکمیل نابودی کانون های تروریسم از یک طرف و از طرف دیگر نیز خدمت رسانی به منافع مشترک و شکستن موانع مختلف تحمیل شده میان آنها می باشد.
رئیس جمهوری سوریه در ادامه ضمن تاکید بر این که آن چه در صحنه منطقه ای و بین المللی در جریان است، ایجاب می کند که کشورش و عراق در راستای محافظت از حاکمیت و تصمیم گیری‌ مستقل خود در برابر طرح های دشمنان خارجی برای ایجاد تجزیه طلبی و هرج و مرج، به تمامی اقدامات لازم ادامه دهند، خاطر نشان ساخت چالش های پیش رو هر اندازه نیز که بزرگ باشند، باز سرنوشت منطقه را تنها ملت های آن تعیین می کنند.
فیاض نیز به نوبه خود تاکید کرد که قدرت سوریه و پیروزی آن بر تروریسم به مثابه پیروزی برای عراق است همان گونه که هر گونه دستاورد نظامی از سوی عراق نیز به نفع ثبات سوریه می باشد.
این در حالی است که رئیس جمهوری سوریه و مشاور امنیت ملی عراق در اوایل دی ماه گذشته نیز در شهر دمشق با یکدیگر دیدار کرده و ضمن تبادل نظر در رابطه با تحولات اوضاع در سطح منطقه و جهان و بررسی روابط دو جانبه، بر لزوم گسترش آن در زمینه های مختلف در راستای منافع ملت های دو کشور تاکید کرده بودند.

برچسب‌ها:
#اسد
#فیاض
#سوریه
#عراق
#تمامیت ارضی
#ترور