انتشار:  دوشنبه 26 فروردین 1398  ::  00:02   

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق خبر داد؛

کشته شدن سرکرده نظامی داعش در حمرین طی عملیات نیروهای عراقی

سرویس عراق و اقلیم کردستان - فرماندهی عملیات مشترک عراق از کشته شدن سرکرده نظامی تروریست های داعش در کوهستان حمرین و سه تن از معاونان وی در یک عملیات هلی برن خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، سرتیپ یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (یک شنبه) با صدور بیانیه کوتاهی اعلام کرد که نیروهای سرویس مبارزه با تروریسم با استناد به اطلاعات دریافتی از سرویس اطلاعات ملی، یک عملیات هلی برن را در کوهستان حمرین در شمال شرق این کشور علیه گروه تروریستی داعش انجام دادند.

سرتیپ رسول در بیانیه خود خاطر نشان ساخت که نیروهای سرویس مبارزه با تروریسم عراق در جریان این عملیات، فرد موسوم به والی نظامی تروریست های داعش در کوهستان حمرین و سه تن از معاونان وی را از پی درآوردند.

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق در این باره همچنین تاکید کرد عملیات مذکور در حمرین، با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش این کشور و به دنبال حمله موفقیت آمیز جنگنده های ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا انجام شده است.

این در حالی است که نیروهای امنیتی عراق در این اواخر تحت نظارت مستقیم سپهبد عبدالوهاب الساعدی، فرمانده سرویس مبارزه با تروریسم و با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش این کشور، یک عملیات امنیتی گسترده برای تعقیب تروریست های باقی مانده داعش در کوهستان حمرین آغاز کرده و در جریان آن نیز تاکنون شماری از این عناصر را از پای درآورده و برخی پناهگاه های مورد استفاده آنها را نیز منهدم ساختند.