انتشار:  دوشنبه 26 فروردین 1398  ::  09:32   

بیانیه CHP:

جز پیروزی امام اوغلو در انتخابات استانبول هیچ گزینه دیگری را نخواهیم پذیرفت

سرویس ترکیه - حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) با انتشار بیانیه ای در سایت رسمی خود خطاب به شورای عالی انتخابات ترکیه عنوان کرد: به غیر از پیروزی اکرم امام اوغلو در انتخابات استانبول هیچ گزینه دیگری را نخواهیم پذیرفت.

به گزارش کردپرس، حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) با انتشار بیانیه ای در سایت رسمی خود خطاب به شورای عالی انتخابات ترکیه عنوان کرد: به دلیل اعتراضات پی در پی صورت گرفته به شورای عالی انتخابات روند اعلام نتایج انتخابات در استانبول دو هفته است که ادامه دارد. در دیدارهای رئیس حزب با شورای مرکزی و شورای پارلمانی CHP به این نتیجه رسیده ایم که هیچ گزینه دیگری به غیر از پیروزی اکرم امام اوغلو در انتخابات استانبول را نخواهیم پذیرفت.

در ادامه این بیانیه آمده است: ابطال انتخابات استانبول از لحاظ قانونی امکان پذیر نیست و با طرح شیوه های غیر قانونی نتیجه انتخابات تغییر نخواهد کرد. از صندوق های رأی در استانبول نام اکرم امام اوغلو بیرون آمده است و چیز دیگری به غیر این قابل قبول نخواهد بود. در مورد هیچ احتمال دیگری هم سخن نمی گوییم.

لازم به ذکر است، در پی انتشار این بیانیه سایت رسمی CHP نام اکرم امام اوغلو را به عنوان شهردار کلان شهر استانبول ثبت کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات