انتشار:  دوشنبه 26 فروردین 1398  ::  10:01   

متهم شناسایی و دستگیر شد

اخاذی اینستاگرامی در ایلام با وعده ازدواج

سرویس ایلام - رئیس پلیس فتا استان ایلام گفت: فردی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام با ایجاد مزاحمت برای یکی از شهروندان و سرقت اطلاعات خصوصی، از وی اخاذی کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سرهنگ علی جمالی اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان خانم به این پلیس و طرح این موضوع که مدتی است از طریق فرد یا افرادی ناشناس با تشکیل صفحاتی با هویت جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام برای وی مزاحمت ایجاد می‌کنند و با فرستادن و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی، وی را تهدید و اقدام به اخاذی می‌کنند، پرونده‌ای تشکیل و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

او گفت: با تلاش کارشناسان این پلیس، متهم در یکی از استان‌های همجوار شناسایی و دستگیر شد.

جمالی تصریح کرد: متهم با فعالیت در فضای مجازی طعمه‌های خود که اغلب خانم‌های جوان هستند را شناسایی و با وعده‌های واهی همچون ازدواج اعتماد آن‌ها را جلب کرده و به اطلاعات افراد به خصوص تصاویر و فیلم‌های خصوصی آن‌ها دسترسی پیدا کرده و پس از مدتی با سوء استفاده از وضعیت پیش آمده از طریق تهدید به انتشار اطلاعات خصوصی از آنها اخاذی می‌کرد.

رئیس پلیس فتا استان ایلام به کاربران توصیه کرد: از انتشار و به اشتراک گذاری تصاویر و فیلم‌های شخصی و خانوادگی خود و ارسال آن‌ها برای افراد غیر حتی نزدیکان خود جداً خودداری کنند.

سرهنگ جمالی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه مورد مجرمانه‌ای در فضای مجازی موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی به ما اطلاع دهند.

برچسب‌ها:
#ایران
#ایلام
#رییس پلیس فتا ایلام
#اینستاگرام
#اخاذی