سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  دوشنبه 26 فروردین 1398  ::  10:31   

دبیر اجرایی خدمات سفر نوروزی پیرانشهر:

بارش های بهاری آمار گردشگران پیرانشهری را 40 درصد کاهش داد

سرویس آذربایجان غربی _ دبیر اجرایی خدمات سفر نوروزی پیرانشهر از کاهش 40 درصدی بازدید از جاذبه های گردشگری پیرانشهر در ایام نوروز 98 به دلیل عدم پایداری جوی خبر داد.

سلیمان بشیری، در این خصوص به خبرنگار کردپرس گفت: آمارهای موجود پس از اتمام طرح خدمات نوروزی در شهرستان پیرانشهر نشان از کاهش 40 درصدی بازدید مسافران از جاذبه های گردشگری پیرانشهر در ایام نوروز 98 دارد.

 وی ادامه داد: در ایام تعطیلات نوروز 98 که از 28 اسفند سال قبل لغایت 16 فروردین سال جاری بطول انجامید تعداد 97 هزار و 350 نفر از جاذبه های گردشگری پیرانشهر بازدید کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که حدود 161 هزار و 565 نفر بود، از کاهش 40 درصدی برخوردار است.

 بشیری عنوان کرد: در این مدت 3 هزار و 652 مورد اقامت در سطح شهرستان پیرانشهر به ثبت رسیده است که از کل مجموع این آمار تعداد 303 مورد در هتل ، 545 مورد در مهمانپذیر سطح شهر و همچنین 804 مورد هم در چادرهای مسافرتی اقامت داشته اند.

 دبیر اجرایی خدمات سفر نوروزی پیرانشهر ضمن اشاره به این موضوع که 1267 نفر در مراکز فرهنگی شهرستان اقامت داشته اند، تصریح کرد: آمار مسافران فرهنگی در نوروز 98 در پیرانشهر معادل 34 درصد کل مسافران نوروزی است، همچنین  733 نیز در سایر مراکز اقامتی اعم از میهمان سراهای ادارات، خوابگاه های دانشجویی و ... اقامت داشته اند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیرانشهر در خاتمه سخنان خود مهمترین دلیل کاهش چشمگیر آمار بازدید از امکان و جاذبه های گردشگری این شهرستان را عدم پایداری جوی در بیشتر نقاط کشور بویژه جنوب استان آذربایجان غربی اعلام کرد و گفت: بدون شک اطلاعیه ها و اخطاریه های هواشناسی در پی بارش های سیل آسا در بیشتر مناطق کشور در طوی ایام تعطیلات امسال باعث شد تا میزان ورود مسافر به سطح شهرستان و همچنین بازدید از جاذبه های گردشگری به طرز چشمگیری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با کاهش مواجه شود.