سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  دوشنبه 26 فروردین 1398  ::  12:40   

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آذربایجان غربی:

برخورد قانونی با متصرفان حریم رودخانه ها/ کشف ۲۶۹مورد تصرف در رودخانه مهاباد

سرویس آذربایجان غربی- معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آذربایجان غربی گفت: دادگستری استان با متصرفان حریم رودخانه ها برخورد می کند و برای حفظ منافع مردمی اجازه سواستفاده به هیچ شخص و جریانی را نخواهد داد.

به گزارش کردپرس، مرتضی حاتمی امروز در جلسه شورای پیشگیری از جرم آذربایجان غربی که با محوریت بررسی مسائل و مشکلات حریم رودخانه های سطح استان تشکیل شد، اظهار داشت: قوه قضاییه بدنبال چالش و برخورد قهریه با شهروندان نیست ولی در هر کجا تصرفی مشاهده کند حتماً برخورد خواهد کرد.

وی تصریح کرد: دادگستری استان با تمام قدرت آماده همکاری با مردم و ارگان‌های دخیل برای جلوگیری از هر گونه تصرف غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه‌ها است و برخورد لازم صورت می گیرد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آذربایجان غربی گفت: در رودخانه مهاباد ۲۶۹ تصرف انجام گرفته که شامل اراضی باغی، زراعی و مسکونی است و در حریم گادارچای نیز ۱۰ روستا و ۳۰ عدد تیر برق بر اساس اعلام نهادهای متولی امر، در حریم رودخانه قرار گرفته اند.

وی افزود: در حوضه حریم شهرچای هم مشکلات زیادی وجود دارد و دادستانی مرکز استان خواستار برخورد و کنترل شده است. در حوضه زرینه رود میاندوآب نیز تصرفات و بی برنامگی های زیادی توسط خود شهرداری و برخی از مردم انجام گرفته است که از جمله ۲۰۴ هکتار تصرفات چندین ساله است و باید در اسرع وقت نسبت به اصلاح و آن اقدام شود.

حاتمی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در حوزه لایروبی ها گفت: در بخش رفع تصرفات هم تا کنون اقدامات خوبی انجام شده است ولی نیاز به اقدامات بیشتری برای کاهش آسیب‌های ناشی از سیلاب وجود دارد.