سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  دوشنبه 26 فروردین 1398  ::  13:11   

کُردپرس گزارش می‌دهد؛

ساختار اقتصادی کشور تورم‌زا است

سرویس ایران- زمانی که ثبات اقتصادی در کشور تبدیل به یک‌ روند نامتعادل شود، تورم هم افزایش می یابد.

به گزارش کُردپرس،نرخ تورم یکی از موضوعاتی است که همواره موجب تلاطم در بازار و زندگی مردم می شود.در مقابل سیاست گذاری صحیح در ارتباط با سایر کشورها و حمایت از این سیاست گذاری ها در داخل سبب ثبات اقتصادی در کشور می شود.
یکی از علت های تورم در کشور بی ثباتی اقتصادی است. بی ثباتی اقتصادی ناشی از بی ثباتی در سیاست گذاری داخلی و خارجی و نداشتن یک سیاست واحد است.
نقش دولت در خروج از تورم
 دولت می تواند با داشتن یک تیم اقتصادی چابک  و منسجم مانع افزایش نرخ تورم در کشور شود، البته مجلس و قوه قضاییه نیز باید در این راستا در کنار دولت باشند. نهادها و سازمان هایی که قدرت های اقتصادی در کشور هستند باید با دولت و سیاست های اقتصادی برای تامین معیشت خانوارها همسو شوند تا تورم تک رقمی نگه داشته شده و از افزایش نرخ آن جلوگیری شود.
همسویی نهادهای اقتصادی برای رفع تورم
در همین رابطه 《بهرام پارسایی》رییس کمیته اقتصادی اصل ۹۰ مجلس ،خاطرنشان کرد: اگر همسویی بین دستگاه های مختلف دولتی و نهادهای اقتصادی دولتی و خصوصی وجود نداشته باشد دولت نمی تواند کاری انجام دهد.
رییس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام و وضع تحریم های جدید می تواند نرخ تورم را افزایش دهد، تصریح کرد: اگر به بهانه های مختلف با دولت مخالفت شده و در مسیر اجرای سیاست های اقتصادی سنگ اندازی شود، تاثیر این تحریم ها می تواند مضاعف شود.