انتشار:  دوشنبه 26 فروردین 1398  ::  15:24   

عزم کشور چک برای توسعه روابط با اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- معاون وزیر خارجه کشور چک در دیدار با نخست وزیر اقلیم کردستان، بر اهتمام کشورش برای توسعه روابط همه جانبه با اقلیم، تأکید کرد.

 

به گزارش کردپرس، امروز دوشنبه 26 فروردین/15 آوریل، دیداری میان نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان و مارتن سمولیک معاون وزیر امور خارجه چک در اربیل، برگزار شد.

سایت رسمی حزب دمکرات کردستان در این مورد گزارش داد که سمولیک در این دیدار بر عزم و اهتمام کشورش برای گسترش و توسعه روابط همه جانبه با اقلیم کردستان تأکید کرده و گفت که دولت چک در این راستا خواستار گشوده شدن دفتر نمایندگی اقلیم در پراگ پایتخت این کشور است.

وی همچنین گفت که کنسولگری چک در اربیل، صدور ویزای سفر به این کشور برای شهروندان اقلیم را به ویژه برای تجار و کارآفرینان و دانشجویان از سر می گیرد.

نیچروان بارزانی نیز ضمن استقبال از موضع دولت چک در مورد گشوده شدن دفتر نمایندگی اقلیم کردستان در پراگ، آمادگی اقلیم را برای همکاری در زمینه گسترش و توسعه روابط دو جانبه اعلام کرد.

همچنین زمینه های همکاری های بیشتر پراگ و اربیل، آخرین تحولات منطقه، روابط اربیل و بغداد و تلاش ها برای تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان، از دیگر موضوعات مورد گفتگو در این دیدار عنوان شده است.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#نیچروان بارزانی
#کشور چک
#اربیل