انتشار:  دوشنبه 26 فروردین 1398  ::  17:10   

ریزش بخشی از کوه در گردنه صلوات آباد ریزش کرد

سرویس کردستان- معاون راهداری اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ی کردستان گفت: بخشی از کوه در گردنه صلوات آباد محور سنندج - دهگلان دچار ریزش شده و امکان جدا شدن آن و انسداد مسیر وجود دارد.

به گزارش کُرد پرس به نقل از ایرنا، رامبد نوذری با اینکه در اثر بارندگی های شدید بخشی از کوه های مشرف به گردنه صلوات بین تونل اول و دوم ریزش کرده است،  گفت:  نیروهای راهداری در محل مستقر شده و در حال ایمن سازی مسیر هستند.

وی افزود: در اولین فرصت راهداران اقدام به نصب تابلوها و علائم هشداری کرده و بنرهای متعددی نیز چاپ و در حال نصب در مسیر است تا از حوادث احتمالی در این نقطه جلوگیری شود.

معاون راهداری اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان اضافه کرد: گروهی متشکل از اعضای ستاد مدیریت بحران استان به محل اعزام و در حال بررسی چگونگی ایجاد ریزش اجباری در این نقطه هستند.

نوذری با بیان اینکه احتمالا مجبور شویم با استفاده از انفجار یا ماشین آلات راهسازی این تکه جدا شده را فرو بریزیم افزود: پس از بررسی های صورت گرفته نوع ایمن سازی این مسیر به اطلاع مردم می رسد و سعی می شود در سریعترین زمان ممکن انجام شود.

وی یادآور شد: این مسیر اکنون باز و تردد خودروها در آن جریان دارد، راهداران نیز به منظور امنیت بیشتر در منطقه حضور دارند.

گفتنی است: گردنه صلوات آباد به طول حدود 25 کیلومتر در کوه های مشرف به همین نام قرار دارد و از 2 سال گذشته جاده آن در حال تعریض است. این طرح تعریض به طول 21 کیلومتر در سه قطعه اجرا می شود که تاکنون حدود 90 میلیارد ریال آن تامین اعتبار شده و از 70 درصد پیشرفت فیزیکی نیز برخوردار است.