انتشار:  دوشنبه 26 فروردین 1398  ::  18:05   

سیل به 4 هزار هکتار اراضی کشاورزی آذربایجان غربی خسارت زد

سرویس آذربایجان غربی- رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: سیل به بیش از 4 هزار هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی خسارت زد که بیشترین میزان خسارت وارده در بخش کشاورزی میاندوآب، پیرانشهر، بوکان و سردشت گزارش شده است.

به گزارش کردپرس، رسول جلیلی در جمع خبرنگاران افزود: شهرستان های تکاب، ارومیه ، شاهین دژ، مهاباد، نقده و اشنویه هم به ترتیب در سطح کمتری از جاری شدن سیل و طغیان رودخانه ها دچار خسارت شدند.

وی ادامه داد: بر اساس برآوردهای اولیه کارشناسان تا 20 فروردین ماه سال جاری به بیش از 4 هزار و 822 هکتار از اراضی زراعی و باغی ، تاسیسات و امور زیر بنایی استان بر اثر سیلاب و طغیان رودخانه‌ها خسارت وارد شده است.

جلیلی تصریح کرد: طبق ارزیابی های انجام شده، ارزش ریالی خسارت وارد شده در مجموع  432 میلیارد و 504 میلیون ریال بوده است.

وی افزود: از این میزان 367 میلیارد و 592 میلیون ریال آن مربوط به اراضی زراعی و باغی ، 58 میلیارد و 82 میلیون ریال در بخش تاسیسات و امور زیر بنایی کشاورزی و 6 هزار و 830 میلیون ریال نیز در بخش دام و طیور و آبزیان گزارش شده است .

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی  با اشاره به تشکیل اکیپ های تعیین خسارت در بخشهای سیل زده استان تصریح کرد: تیم‌های تعیین خسارت با هماهنگی فرمانداری‌ها و صندوق بیمه کشاورزی استان جمع بندی نهایی میزان خسارت را در روزهای اینده متعاقبا اعلام می‌کنند و پیش بینی می کنیم این میزان سطح خسارت افزایش یابد.

یادآوری می شود؛ سال گذشته نیز حدود هزار میلیارد تومان خسارت ناشی از حوادث غیر مترقبه اعم از سیل، سرمازدگی، تگرگ، خشکسالی به آذربایجان غربی وارد شد.